Recenzja Apple Watch 2 – czy nadal warto w 2019 roku?

Recenzja Apple Watch 2 – czy nadal warto w 2019 roku?

Recenzja Apple Watch 2 – czy nadal warto w 2019 roku?

55
0

Zegarki od Apple zyskują coraz większą popularność, również w Polsce. Czy warto dopłacać do droższych generacji, czyli trzeciej i czwartej? Czym Apple Watch 2 przegrywa w porównaniu ze swoimi następcami? Na te pytania odpowiem w dzisiejszym artykule. Zaczynajmy!

O kopercie słów kilka

I choć obawiałem się, że wersja 38mm będzie niewystarczająco czytelna – niepotrzebnie się zamartwiałem. Podczas aktywnego dnia nigdy nie przyszło mi narzekać na wielkość tarczy. Nie napotkałem też żadnego problemu ze zrozumieniem treści na niej ukazanej. Jeżeli mowa o kolorach kopert – są śliczne. Zegarek kupimy w gwiezdnej szarości, złocie, różowym złocie i srebrze. Bok zdobią dwa przyciski. Odpowiadają za sterowanie i blokowanie, chociaż główna kontrola odbywa się za pomocą palca. Tył to miejsce, do którego przykładamy ładowarkę bezprzewodową. Jest nią mała powierzchnia, która kończy się USB. Bez problemu podłączymy ją do wtyczki, która również dołączona jest od zestawu.

Paski, wiele pasków

Apple Watch, nie tylko drugiej generacji, wyglądać może dokładnie tak, jak tylko chcecie – w zależności od pasków, które łatwo wymienić. Może być on w jednym kolorze i wyglądać bardzo młodzieżowo, albo elegancko, jeżeli zdecydujecie się na skórę lub bransoletę. Na rynku dostępnych jest wiele innych, równie ciekawych modeli. Nie musicie ograniczać się do tych oryginalnych, które są bardzo drogie – czytajcie jednak opinie posiadaczy tanich opasek, ponieważ mogą one być odpowiedzialne za upadek tarczy. A to… Niestety, ale może kosztować wiele więcej niż oryginalne paski. Firma często wprowadza do swojego asortymentu sezonowe akcesoria, ostatnio z okazji Pride, o czym przeczytacie tutaj.

Do wyboru, do koloru

Mowa tutaj o tarczach, które dostosujecie pod siebie. Możecie sprawić, aby zegarek przypominał klasyczny i ukazywał wskazówki lub nowoczesny ze statystykami dotyczącymi ruchu. Jest ich jednak o wiele więcej, na przykład z postaciami z bajek – te zdecydowanie pokochają miłośnicy retro, a w szczególności dzieciaki. Myszka Minnie lub Miki odczytywać będzie godzinę, jeżeli stukniecie palcem. Takich smaczków jest więcej!

Małe co nieco dla fanów Nike

Na rynku otrzymamy wersję zegarka we współpracy z Nike. Jest nią Nike+, która poza unikalnym wyglądem paska oferuje więcej – dodatkowe tarcze i aplikacje, dzięki którym możecie mieć kontrolę nad swoimi treningami. Jestem posiadaczem tej wersji, chociaż nie zmienia ona bardzo dużo, to i tak cieszy!

Korzystanie z urządzenia

Ciesze się, że zakupiłem inteligentny zegarek. Dzięki niemu kontroluję aktywny styl życia – przypomina mi on bowiem o tym, żebym wstał i poruszał się po dłuższej pracy przy komputerze lub leniuchowaniu przed konsolą. Wykorzystuję też opcję szybkiego odpisywania na wiadomości, ustawiania stopera. Możemy sprawdzić mapę, odtworzyć piosenki, sprawdzić pogodę i tętno, zadzwonić do znajomego, a także użyć Walkie-Talkie! Zegarkiem zapłacimy też za pomocą Apple Pay. Zainstalujecie też inne aplikacje z poziomu telefonu, dzięki którym będziecie w stanie zamówić Ubera, odtworzyć ulubiony album na Spotify lub sterować inteligentnym domem. To wszystko potrafi to małe urządzenie! Co jeszcze? Wodoodporność – do 50 metrów! Robi wrażenie.

Wsparcie? Dalej kontynuowane

I oby tak zostało, bo z aktualizacji na aktualizację jest coraz lepiej. W najnowszym watchOS znajdziemy AppStore, co całkowicie zmienia postać rzeczy – urządzenie staje się o wiele bardziej niezależne. Poza nim otrzymujemy opcję słuchania audiobooków.

Pełna kompatybilność

Z czego znane jest Apple? Ze swojego ekosystemu – jest to największy atut firmy. Sprawia on, że posiadacze conajmniej dwóch urządzeń mogą poczuć się niezwykle komfortowo i zwiększyć efektywność pracy. Zegarek również przyda się posiadaczowi MacBooka czy iPhone’a – przekaże bardziej szczegółowe informacje do aplikacji „zdrowie” i będzie podręcznym gadżetem, w którym zapiszemy nasze pomysły. Mogą przecież przepaść nim dostaniemy się do komputera lub telefonu… Odbierzecie też na nim rozmowę, wyślecie wiadomość oraz to, co potrzebujecie. Na pewno Was nie zawiedzie.

Różnice pomiędzy nowszymi generacjami

Trzecia generacja, z ważniejszych aspektów, posiada opcję monitorowania snu oraz moduł komórkowy. Nie różni się jednak pod względem wyglądu. Jest szybsza, ma bardziej pojemną baterię i będzie dobrym wyborem dla osób, które szykują się na zakup pierwszego zegarka. Często nowi posiadacze nie potrzebują większego zakresu możliwości, które oferuje czwarta generacja. A jeżeli już o niej mówimy – jej koperta jest większa o 2mm zarówno w mniejszej wersji, jak i większej. Zamiast 38 posiada więc 40mm, a zamiast 42 – 44mm. Obszar roboczy jest bardziej zbliżony do krawędzi, a całość cieńsza. Znajdziemy też czujnik pracy serca i ponownie – lepsze parametry.

Podsumowanie

Jeżeli jesteś użytkownikiem inteligentnego zegarka od Apple drugiej generacji – nie zmieniaj jej zbyt szybko na trzecią, pomyśl raczej o najnowszej. Nie ma między nimi tak dużo różnic, żeby rezygnować z dobrego sprzętu. Osobom, które dopiero zastanawiają się nad zakupem takiego urządzenia, a nie potrzebują dodatkowych opcji lub odrzucają zbyt duże rozmiary koperty – śmiało kupujcie generację drugą albo trzecią. Wybór zależy od Was i od szczegółów, między innymi od tego, czy planujecie dołączyć kartę eSIM. Polecam jednak zainteresować się Apple Watchem generacji drugiej, ponieważ ich właściciele często sprzedają je za małe pieniądze. Grzechem byłoby nie zostać właścicielem tak świetnej zabawki! Cena nowej to około 1200 złotych.

Recenzja Apple Watch 2 – czy nadal warto w 2019 roku?

(55)

Zalety Wady

Zalety

  • wygląd i opcja jego szybkiej zmiany
  • dwa rozmiary do wyboru
  • stałe wsparcie Apple
  • kompatybilność z innymi urządzeniami firmy
  • cena używanej sztuki

Wady

  • niska dostępność
  • cena nowej sztuki
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/