Recenzja Apple Silicone Case dla iPhone

Recenzja Apple Silicone Case dla iPhone

Recenzja Apple Silicone Case dla iPhone

0

Etui do telefonu to jedno z podstawowych akcesoriów po jakie sięgamy tuż po zakupie. Z każdym rokiem droższe modele jeszcze z większym trudem przychodzi używać bez odpowiedniej ochrony. Silikonowe etui Apple to podstawowy i najbardziej powszechnie wybierany case ochronny w ofercie Apple.

Popularność etui Apple sprawiła, że w sprzedaży można znaleźć całe mnóstwo podróbek inspirowanych etui Apple. Jedne wykonane są gorzej, inne lepiej. Jednak nie widziałem jeszcze żadnego takiego prawie-etui-apple, które odpowiadałoby jakości oryginalnemu caseowi.

Szczególnie spodobało mi się etui w kolorze niebieskim Cobalt Blue. Odcień tego niebieskiego wygląda niesamowicie, niczym bezchmurne niebo. Przy tym kolor ten bardzo dobrze komponuje się z czarnym i białym telefonem.

Ostatnio mogliście przeczytać moja recenzję na temat skórzanego etui Apple. Model silikonowy jest przede wszystkim tańszy od tego skórzanego. Przy tym nie każdy lubi fakturę i zapach skóry.

Silikon od początku używania pewniej leży w dłoni, niż skóra, która nim nabierze patyny i nieco się zużyje, to jest dość śliska.

Etui ściśle przylega do obudowy telefonu, a jego niewielka grubość nie ma dużego wpływu na odczucia gabarytowe. Dużym plusem jest również wyściółka z mikrofibry.

Jej brak w etui konkurencji sprawia, że bardzo często w szczelinę między telefonem, a etui dostają się zabrudzenia, które następnie powodują w wyniku tarcia drobne mikrosryski. Miękka i przylegająca mikrofibrą pozwala uniknąć tego problemu, łatwiej utrzymać telefon w czystości i pozbyć się obaw i mikroryski pleców czy ramki.

Jak zapewnia producent, silikonowe etui nim trafiło do sprzedaży, przeszło tysiące testów wytrzymałościowych, które pozwoliły jednoznacznie stwierdzić wysokim poziom ochrony na uderzenia i zarysowania.

Należy również wziąć pod uwagę, że oryginalne etui Apple wcale nie musi być dużo droższe od chińskiego zamiennika. Na stronie sklepu 4GSM.PL znajdziemy etui Apple w dwóch wariantach – nowe, czyli zupełnie nowe.

Grade A czyli prawie nowe, najczęściej z uszkodzonym opakowaniem.

Oryginalne etui Apple można w tym sklepie kupić już od 59 złotych.

Wpis powstał przy współpracy ze sklepem 4GSM.PL

Recenzja Apple Silicone Case dla iPhone

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.