Apple Leather Case dla iPhone 8 i 7 – jeśli skórzane etui Apple, to tylko w oryginale

Apple Leather Case dla iPhone 8 i 7 – jeśli skórzane etui Apple, to tylko w oryginale

Apple Leather Case dla iPhone 8 i 7 – jeśli skórzane etui Apple, to tylko w oryginale

0

Etui od Apple są tak popularnym akcesorium, że nie ma się czemu dziwić, że chińskie firmy tak chętnie i powszechnie je podrabiają. Jeżeli ktoś miał okazję choć raz móc porównać takie etui z ali z tym oryginalnym od Apple, zapewne już nigdy nie zdecyduje się na podróbkę Generalnie nie mam problemu z tym, że ktoś kupuje takie etui na ali, pod warunkiem, że był to zakup świadomy. Problem polega na tym, że w sieci można znaleźć całe mnóstwo Januszy biznesu, którzy podrobione etui oferują jako oryginalne.

Dlatego tak ważne jest podczas zakupów takich gadżetów w sieci, aby zwracać uwagę nie tylko na atrakcyjną cenę, ale również na miejsce, w którym chcemy dokonać zakupów. Chyba nikt nie chciałby wydać nawet atrakcyjnej, ale wciąż wysokiej ceny, za coś, co mógłby z chińskiego portalu zakupowego dorwać 20 krotnie taniej?

Tym bardziej, że są sklepy, które oferują jedno i drugie – atrakcyjną cenę i oryginalne akcesoria. Od 4GSM.pl bo, to właśnie o nim mowa dostaliśmy kilka próbek oryginalnych etui Apple dla modelu iPhone 8 oraz dla iPhone 7, gdyż z nim również są kompatybilne. Oczywiście w ofercie mają etui Apple również do innych modeli iPhone’a.

Idealnie dopasowane do obudowy telefon

To w jaki sposób etui przylega do naszego telefonu to istny majstersztyk. Ze świecą szukać etui zaprojektowanego przez firmę trzecią, która miałaby w ofercie tak doskonale wyprofilowane, obrobione i przylegające etui, jak te, które oferuje Apple.

Apple sprzedaje swoje etui w wielu kolorach, w tym klasycznym czarnym i białym, bardziej zwariowanym jak żarówiastym pomarańcz czy czerwonym z serii Product RED. Wybierając te ostatni przyczyniasz się do działań humanitarnych, w tym walki z AIDS i malarią.

Dobrze leży w dłoni

Prywatnie korzystam ze skórzanego etui dla iPhone 11 Pro, którego test zresztą mogliście już u nas przeczytać jakiś czas temu. Od tego czasu minęło kilka miesięcy, a etui wciąż ma się dobrze, choć zgodnie z tym, co sugeruje Apple, skóra nabrała naturalnej patyny, otarć i odcisków. W końcu to w pełni naturalny materiał.

Według informacji, które można znaleźć na stronie producenta, do stworzenia tego etui użyto skóry z Europy, która charakteryzuje się nie tylko przyjemną miękką powierzchnią, ale przy tym jest bardzo mocna i solidna.

Wygoda obsługi

Producent przewidział, że skóra może nie zachowywać się tak, jak chociażby silikon czy plastik i na przyciskach funkcyjnych możemy tu znaleźć specjalne aluminiowe nakładki, dzięki którym obsługa telefonu nie stanowi żadnego problemu.

Etui nie utrudnia korzystania z jakiekolwiek funkcjonalności. Z powodzeniem możemy korzystać z przełącznika wibracji, aparatu fotograficznego czy dowolnej stacji dokującej.

Smukła budowa etui sprawia, że po założeniu jej na telefon w zasadzie nie odczuwa się zwiększonych gabarytów.

Wracając do atrakcyjnej ceny…

W sklepie apple.com musicie zapłacić za to etui 229 złotych. Dużo. Natomiast na 4GSM.pl możecie je kupić już od… 59 złotych. Skąd taka różnica? Może jednak sprzedają podróbki? Nic bardziej mylnego.

Na stronie 4GSM.PL znajdziemy różne etui Apple w trzech wersjach. Są oczywiście NOWE i one są najnowsze – ten fragment brzmi dziwnie. Mozna np. W ofercie sklepu sa etui nowe w cenie 149pln. Natomiast poza nowymi jest również GRADE A oraz GRADE B.

O co chodzi? W przypadku GRADE A możliwe są drobne ślady uszkodzenia opakowania lub delikatne otarcia i niedoskonałości skóry. Na zdjęciach widać jak to może wyglądać. Generalnie dostajemy towar nowy, jednak z drobnymi niedoskonałościami, jak niewyglądające jak nowe opakowanie itd. To niewielka strata przy tak dużej różnicy między nowym z Apple, a takim GRADE A.

W przypadku GRADE B mamy do czynienia z etui dostępnymi po tak zwanych zwrotach. Mogą posiadać rozerwane opakowania lub ślady dotykania, zakładania ich na telefon przez klientów, którzy zamówili towar jako nowy, ale zdecydowali się go zwrócić zgodnie z przysługującym im prawem konsumenckim. Za takie etui zapłacimy jednak już tylko 59 złotych. Tak 59 złotych. Za oryginalne, skórzane etui Apple. Polecam brać, póki jeszcze są ;-).

Artykuł powstał przy udziale sklepu internetowego z oryginalnymi akcesoriami Apple | 4GSM.PL

Apple Leather Case dla iPhone 8 i 7 – jeśli skórzane etui Apple, to tylko w oryginale

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.