[Recenzja] Adapter wieloportowy Goobay Premium z USB C.

[Recenzja] Adapter wieloportowy Goobay Premium z USB C.

0

Jesteście posiadaczami najnowszych MacBooków Pro jak ja? Jeśli tak, to łączę się z wami w bólu. A w szczególności z portfelami, które muszą znieść konieczność zakupu miliona przejściówek, które jak wiemy – nie są tanie, w szczególności u Apple :). Dzięki uprzejmości sklepu Botland, który udostępnił mi sprzęt do testu, moge opowiedzieć wam o urządzeniu, które rozwiązało moje „przejściówkowe” problemy. O Co chodzi? Przejściówkę USB typu C na kilka portów. Kupując jedno urządzenie dostajemy aż 6 złącz!

Wygląd. Elegancki i chłodny – Goobay Premium z USB C

HUB prezentuje się naprawdę elegancko. Wykonany jest z zimnego, ale przyjemnego w dotyku metalu, który idealnie wpasowuje się do klimatu biura, bądź pracowni. U góry mamy logo producenta, na lewej ściance kolejno:

  • Pełnowymiarowe HDMI
  • 2x USB 3.0
  • Czytnik kart SD
  • Port USB C

Na „przedniej” ściance urządzenia czeka nas miłe zaskoczenie, ponieważ możemy znaleźć tam port ethernetowy, który przydaje się w razie problemów z siecią bezprzewodową.

Użyteczność – jak to wygląda?

Sześć złącz. Wow. Jestem pod wrażeniem, serio! Mój poprzedni HUB miał 3 złącza – USB C, USB 3.0 i HDMI. W dodatku po czasie przerywał przy delikatnym ruszeniu… Mając tak dużo złącz, mogę bez problemu podłączyć dysk bezprzewodowy, ładowarkę, mikrofon, kartę od aparatu i drukarkę. Odkąd posiadam MacBooka Pro 13 nie pamiętam takiego komfortu. Przyzwyczaiłem się już do noszenia miliona przejściówek i ograniczeń jakie się z tym wiążą, jednakże porządny HUB wszystko zmienił. Na lepsze oczywiście 🙂
Z pełną specyfikacją urządzenia możecie zapoznać się na stronie Botland.com.pl 

Drogo? Tanio? Idealnie!

Jak sądzicie, ile kosztuje dobry HUB? Biorąc pod uwagę ofertę ze strony Apple.com – czteroportowy HUB firmy Belkin kosztuje ponad 300 zł. W wypadku sprzętu Goobay dostajemy sześć portów, a cena za urządzenie wynosi 279 zł w sklepie Botland. Za mniej dostajecie więcej, czy to nie jest cudowne? Brawo Goobay!

„There is one more thing!”

Port USB C w HUB’ie obsługuje PD. Co to znaczy? Możemy przez niego ładować naszego MacBooka. Tak! Tego brakowało mi w starym HUB’ie! A co idzie za złączem USB C? Możemy przedłużkę podłączyć do naszego smartfona z androidem, czy tak jak ja – do niedawno testowanego Samsung Galaxy Tab 4. Co mi to umożliwiło? Podpięcie myszki, klawiatury oraz zewnętrznego ekranu. W taki oto sposób stworzyłem w swoim domu DEX.

Kilka słów na koniec – czyli podsumowanie o Goobay Premium z USB C

Podsumowując moją przygodę z tym metalowym cacuszkiem – jestem bardzo zadowolony. Pracowało mi się z nim bardzo dobrze, polubiliśmy się. Ładnie wpasowuje się na moim biurku, tworząc „stację” – ponieważ podłączam do MacBooka zewnętrzny monitor. Przyznaje, że takie urządzenie znacząco ułatwiło moje życie. Ze względu na częste podróże, muszę ograniczyć ilość kabli i przejściówek do minimum, a produkt Goobay mi to skutecznie ułatwił.

Oceń post
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam!WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.plInstagram: https://www.instagram.com/domiss.s/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *