Przypomnienia – recenzja rozwiązań z AppStore.

Przypomnienia – recenzja rozwiązań z AppStore.

Przypomnienia – recenzja rozwiązań z AppStore.

7
0

Jesteśmy ludźmi, którzy zapominają – to normalne. Pomóc nam w tym może kalendarz, ale także aplikacja służąca tylko do przypomnień, taka „to do” list. Zapraszam!

Nie wiem jak wam, ale mi się zdarza dosyć często o czymś zapomnieć. Korzystam z przypomnień codziennie i ważne jest dla mnie to, aby były łatwe i przejrzyste w korzystaniu, a także użyteczne. Przygotowałem porównanie trzech aplikacji dostępnych w AppStore, które mogą nam w tym pomóc. Jak zwykle zaczniemy od…

Systemowych przypomnień

Aplikacja sama w sobie jest prosta i ładna – szczególnie w wersji na iOS 13, którą dziś będę opisywał, gdyż od tej z iOS 12 różni się tylko wyglądem. Sama aplikacja została zmodernizowana i dostała także tryb ciemny, co uznaje za plus. Na ekranie głównym mamy możliwość zobaczenia „naszych list” czyli stworzonych przez nas kategorii, w których będziemy trzymać nasze przypominajki. Na górze witają nas trzy prostokąty – dziś, zaplanowane oraz wszystkie. Fajną opcją jest zakładka dziś, gdyż pokazuje nam wszystko co mamy na dzisiejszy dzień zaplanowane. Apka ma również funkcję lupki, dzięki czemu możemy wyszukać to, czego w danej chwili potrzebujemy. Jest prosta i wygodna, nie ma „bajerów”, które utrudniają korzystanie z niej.

Nieco inaczej – czyli Productive

Aplikacja, która nasze przypomnienia zamienia w rutyny. Uznałbym ją bardziej za dopełnienie aplikacji przypominającej, a nie oddzielny produkt. Apka nie jest darmowa. Kosztuje 140 złotych rocznie, co niektórych może przerazić, ale przysługuje wam darmowy 7 dniowy okres próbny – więc szkoda nie skorzystać. Aplikacja bazując na naszym położeniu, godzinach itp wysyła odpowiednie przypomnienie – co jest całkiem fajne.

Aplikacja pozwala nam na tworzenie nawyków, czyli czynności, które wykonujemy stale. Dla przykładu wybrałem sobie przypomnienie o mówieniu „Kocham Cię” drugiej połówce, ustawiłem aby pokazywało się codziennie popołudniu. Możemy stworzyć własne nawyki, ale dostajemy całkiem dużą ich ilość przygotowaną przez twórców aplikacji. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie z którym spotkałem się chyba po raz pierwszy.

Nawyki możemy pomijać, jeśli ich nie chcemy wykonać bądź zapomnimy o tym, lub odznaczać, że zostały już wykonane. Nawyk nie pominięty, ani nie zaakceptowany zostaje uznany jako przeterminowany. Ustawień nie mamy tutaj zbyt wiele, możemy przesłać opinię, wejść w skróty Siri czy zmienić motyw aplikacji albo zablokować aplikację hasłem.

Any.do

Już na wstępie aplikacja pyta, jaki wygląd preferujemy. Jeżeli wolimy widok kalendarza, takowy wybieramy. Jeżeli jednak wolelibyście wiezień swoje zadania ułożone w listę, również możecie sobie taki widok wybrać. Kocham twórców tej aplikacji za danie nam, czyli użytkownikom możliwości zadecydowania. Szanuję to mocno, gdyż żadna z powyższych aplikacji nie daje nam takiej opcji. Macie plus Any.do!

Aplikacja jest ładna i przejrzysta. Wszystko odrazu widać. Przypomnienia tworzymy również w przyjemny sposób, po prostu wybieramy kategorię i opisujemy to co mamy zrobić. Możemy także dodać sobie notatkę lub podzadanie. Zadania możemy także udostępniać innym osobom.

Wchodząc w „Moje listy” dostajemy widok na wszystkie stworzone przez nas listy, możemy dzięki lupce wyszukać sobie jakieś zadanie, oraz dodać nową listę klikając w plusik. Wszystkie zadania podzielone są na „Dziś”, „Jutro” oraz „Wkrótce”. Listy są ładne i przejrzyste – a o to nam chodzi. Przyciskając mocniej przypomnienie, możemy dodać sobie notatkę czy zmienić miejsce lub datę zadania. W ustawieniach mamy całkiem sporo opcji, chociażby integrację z Amazon Alexą! Aplikacja oferuje nam również wykupienie wersji premium, dzięki czemu będziemy mogli sobie zmienić jej motyw, dodać zadania cykliczne (to co w aplikacji wyżej), dostaniemy focus mode, kolorowe znaczniki oraz etykiety i wiele, wiele innych. Cena aplikacji w wersji premium na rok to 140 złotych. Jeżeli jednak potrzebujecie podstaw, darmowa wersja powinna was zadowolić.

Którą z nich wybrać?

Polecam wam wszystkie. Jeżeli jednak chcecie wybrać tylko jedną, to chyba any.do będzie najlepszym wyborem. Oferuje całkiem sporo i to za darmo, jest ładna i wygodna a co najważniejsze – prosta w obsłudze. Jeżeli jednak potrzebujecie SAMYCH PRZYPOMNIEŃ – wystarczy wam systemowa aplikacja. Jeżeli chcecie coś nowego, możecie przetestować darmowy okres próbny w aplikacji Productive. Wybór należy do was :)!

Wszystkie aplikacje znajdziecie w AppStore na waszym iPhonie lub iPadzie.

Przypomnienia – recenzja rozwiązań z AppStore.

(7)

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/