Przychody App Store w zeszłym miesiącu odnotowały największy spadek od siedmiu lat
0

Przychody App Store w zeszłym miesiącu odnotowały największy spadek od siedmiu lat

0

Przychody Apple App Store spadły o 5% we wrześniu w porównaniu do poprzedniego roku. Natomiast przychody z gier spadły o 14%, według analityków Sensor Tower.

„App Store odnotował spadki na rynkach, w tym w USA, Kanadzie i Japonii. Napisał to w poniedziałek analityk Morgan Stanley Erik Woodring. Jego analiza opierała się na danych z Sensor Tower, firmy śledzącej pobieranie i sprzedaż aplikacji. Morgan Stanley powiedział, że głównym winowajcą spadku były przychody z gier, które według danych spadły o 14% we wrześniu.”

Po pierwsze, niedawno panował silny popyt na rozrywkę domową przez panującą pandemię. Co prawda większość obostrzeń zostało zniesionych już w zeszłym roku. Jednak ludzie potrzebowali czasu aby powrócić do pewnych zachować sprzed COVID-19. Mowa tutaj o wybieraniu się do kina, restauracji, muzeów itp.

Po drugie, sankcje wobec Rosji i związane z nimi zakłócenia w dostawach gazu spowodowały gwałtowny wzrost cen energii na całym świecie. Powoduje to dwucyfrową inflację w wielu krajach, pozostawiając ludzi z mniejszymi dochodami na lodzie. W oczekiwaniu na nadchodzące trudne czasy, wszyscy są ostrożni w wydatkach.

Przychody App Store mogą spaść jeszcze bardziej w tym miesiącu, ponieważ od jutra wejdą w życie podwyżki cen w Europie i innych częściach świata. Zwiększa to koszty zarówno sprzedaży aplikacji, jak i zakupów w aplikacji o pełne 20% wzrost cen, ponieważ Apple chroni swoje przychody przed silnym dolarem -> Podwyżki cen w polskim App Store

Ponadto firma z Cupertino nadal boryka się z presją antymonopolową, głównie związaną z cięciami przychodów ze sklepu App Store. Ostatnim wydarzeniem jest nowe dochodzenie w Korei Południowej w sprawie opłat netto przekraczających 30% .

Apple nie raportuje sprzedaży App Store, ale uwzględnia ją w ramach działalności usługowej, która obejmuje również gwarancje i subskrypcje. Morgan Stanley oczekuje, że całkowite przychody Apple z usług wykażą 8% wzrost we wrześniu.

Firma spodziewa się wzrostu przychodów z usług w tym kwartale na poziomie „mniej niż 12%”. Pocieszający jest fakt, że szacowane przychody ze sklepu Google Play prawdopodobnie spadły prawie dwukrotnie więcej – 9%.

źródło: 9to5mac.com

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *