Podwyżki cen w polskim App Store
0

Podwyżki cen w polskim App Store

0

Niedawno deweloperzy zostali poinformowani o planowanej podwyżce cen w App Store. Lista krajów, których ona dotyczy jest dość długa. Niestety Polska również się na niej znajduje.

Podwyżki wprowadzone zostaną we wszystkich krajach strefy euro, a także w Polsce, Chile, Egipcie, Japonii, Malezji, Pakistanie, Korei Południowej, Szwecji, oraz Wietnamie.

Apple niestety nie podało konkretnych powodów wzrostu cen. Jednak główne podejrzenia padają na kurs lokalnych walut w stosunku do dolara. Wyjątkiem jest Wietnam, w którym za podwyżkę odpowiadają zmiany w prawie podatkowym.

Nowy cennik mówi, że najniższa dopuszczalna cena w polskim App Store, która wynosi 1,99zł oraz 2,99zł nie zostanie zmieniona. Jednak następny próg cenowy zostanie już podniesiony i nie będzie on równomierny dla każdego progu. Część kwot wzrośnie o 16%, inne o 25%, a jeszcze inne o kolejne procenty. Warto wziąć pod uwagę, że deweloperzy, którzy sprzedają w App Store nie mogą ustalić swoich cen. Muszą trzymać się ustalonych progów, których właśnie dotyczy ta podwyżka. Podwyżki dotyczą nie tylko aplikacji, ale także zawartych w nich mikropłatności. Wyjątkiem są automatycznie odnawialne subskrypcje, które zostały zakupione przed podwyżką.

Zmiany w App Store mają zostać wprowadzone od 5 października. Jednak część użytkowników już informuje na forach społecznościowych o wzroście cen niektórych aplikacji.

źródło: myapple.pl

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.