Przenieś swoje dane z innego urządzenia za pomocą Copy My Data!

Przenieś swoje dane z innego urządzenia za pomocą Copy My Data!

0

Planujecie zakup nowego telefonu? A może przesiadacie się na urządzenia innej marki? Dziś pomożemy wam w zadbaniu o wasze dane, które powinny być najcenniejszą rzeczą dla każdego z was.

Przenoszenie danych, czyli trudny orzech do zgryzienia…

W dzisiejszym poradniku postaram się wytłumaczyć wam pokrótce jak w szybki, a przede wszystkim bezpieczny sposób przenieść swoje dane (zdjęcia, filmy, kontakty czy wydarzenia z kalendarza) z jednego urządzenia na drugie za pomocą jednej aplikacji. Wszystko czego będziecie potrzebować to:

  • Urządzenie z którego chcecie przenieść swoje dane
  • Urządzenie na które chcecie przenieść swoje dane
  • Połączenie WiFi
  • Aplikacja zainstalowana na obydwu urządzeniach

Jeśli pierwsze trzy kroki są za wami, musimy teraz pobrać aplikację do przenoszenia danych. Może wiecie, a może nie – jednak oficjalna aplikacja od Apple (przykro to mówić ale) działa jakby chciała, a nie mogła. W takich momentach należy posłużyć się rozwiązaniami firm trzecich – i tak dzisiaj zrobimy. Będziemy pracować na aplikacji Copy My data, którą możecie pobrać z AppStore (za darmo). Aplikacja waży jedyne 5,3 MB i wymaga minimum iOS w wersji 7.1 – więc na większości, nawet starych i zapchanych urządzeń będzie można z niej korzystać. Jeśli potrzebujecie – tutaj znajdziecie wersję na Androida.

Co kiedy zainstalujemy aplikacje?

Musimy ją odpalić. Powita nas ekran z prośbą o dostęp do danych. Na wszystkie trzy musimy wyrazić zgodę – inaczej nie będzie co przenosić. Wygląda to mniej więcej tak:

Co jest minusem tej aplikacji?

Brak przystosowania do nowszych urządzeń z serii X, oraz denerwujący baner na dole ekranu. Zastanówmy się jednak, czy to tak dużo w zamian za bezpieczne i darmowe przeniesienie naszych danych? Myślę, że każdy jest w stanie to przeboleć.

No dobra dobra… Koniec już o minusach.

Co dalej, kiedy wyraziliśmy zgodę na dostęp do naszych danych? Musimy kliknąć „NEXT” w prawym górnym rogu urządzenia, jak na obrazku poniżej (krok 1). Na następnym ekranie (krok 2) musimy wybrać w jaki sposób chcemy przenieść dane. Mamy do wyboru:

  • Do lub z innego urządzenia przez sieć WiFi
  • Backup lub odtworzenie plików z dysku Google

W pierwszym wypadku, czyli za pomocą WiFi, zobaczymy kolejny ekran (krok 3), na którym zostaniemy poproszeni o wybór urządzenia z którym chcemy wymienić się danymi. Ważne! Upewnijcie się, że urządzenia są w tej samej sieci i na obydwu jest odpalona aplikacja.

Co dalej? Jak przenieść w końcu te dane?!

Już już, teraz się tym zajmiemy.
Po wykonaniu poprawnie wszystkich powyższych kroków, musimy wybrać z listy urządzenie, z którego lub do którego dane chcemy przenieść. Na załączonym obrazku widzimy proces przenoszenia danych z iPhone do Samsunga (krok 4). Cały proces będziemy musieli potwierdzić pinem (krok 5), który należy przepisać z jednego do drugiego urządzenia. Zapobiega to przypadkowej wymianie danych z osobą, która mogłaby chcieć je podwędzić z naszego urządzenia. Żegnajcie złodzieje!
Na następnym ekranie (krok 6) musimy zaznaczyć jakie dane chcemy przenieść. Są to kolejno:

  • Kalendarz
  • Kontakty
  • Zdjęcia
  • Filmy

Następnie urządzenia wymienią pomiędzy sobą wybrane przez nas dane (krok 7), kiedy to się zakończy zostaniemy poinformowani, że możemy już zamknąć aplikację (krok 8).

Okej, wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcją!

No i co mam teraz robić? Nic! Wszystkie dane zostały magicznie przeniesione, a ty zobaczysz ekran, który poinformuje Cię o tym jakie i ile plików zostało przeniesione. Widzisz jakie to było proste? Nie ma się czym stresować, każdy może zadbać o własne dane, bez konieczności proszenia o pomoc serwisów. Na załączonych poniżej zrzutach, widzicie ten sam kontakt, który został przeniesiony za pomocą Copy My Data.

Dodatkowo mogę podrzucić wam filmik w którym cały proces jest również przedstawiony krok po kroku. Miłego przenoszenia danych!

 

Oceń post
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam!WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.plInstagram: https://www.instagram.com/domiss.s/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *