Home Artykuły Przenieś swoje dane z innego urządzenia za pomocą Copy My Data!
Przenieś swoje dane z innego urządzenia za pomocą Copy My Data!

Przenieś swoje dane z innego urządzenia za pomocą Copy My Data!

117
0

Planujecie zakup nowego telefonu? A może przesiadacie się na urządzenia innej marki? Dziś pomożemy wam w zadbaniu o wasze dane, które powinny być najcenniejszą rzeczą dla każdego z was.

Przenoszenie danych, czyli trudny orzech do zgryzienia…

W dzisiejszym poradniku postaram się wytłumaczyć wam pokrótce jak w szybki, a przede wszystkim bezpieczny sposób przenieść swoje dane (zdjęcia, filmy, kontakty czy wydarzenia z kalendarza) z jednego urządzenia na drugie za pomocą jednej aplikacji. Wszystko czego będziecie potrzebować to:

  • Urządzenie z którego chcecie przenieść swoje dane
  • Urządzenie na które chcecie przenieść swoje dane
  • Połączenie WiFi
  • Aplikacja zainstalowana na obydwu urządzeniach

Jeśli pierwsze trzy kroki są za wami, musimy teraz pobrać aplikację do przenoszenia danych. Może wiecie, a może nie – jednak oficjalna aplikacja od Apple (przykro to mówić ale) działa jakby chciała, a nie mogła. W takich momentach należy posłużyć się rozwiązaniami firm trzecich – i tak dzisiaj zrobimy. Będziemy pracować na aplikacji Copy My data, którą możecie pobrać z AppStore (za darmo). Aplikacja waży jedyne 5,3 MB i wymaga minimum iOS w wersji 7.1 – więc na większości, nawet starych i zapchanych urządzeń będzie można z niej korzystać. Jeśli potrzebujecie – tutaj znajdziecie wersję na Androida.

Co kiedy zainstalujemy aplikacje?

Musimy ją odpalić. Powita nas ekran z prośbą o dostęp do danych. Na wszystkie trzy musimy wyrazić zgodę – inaczej nie będzie co przenosić. Wygląda to mniej więcej tak:

Co jest minusem tej aplikacji?

Brak przystosowania do nowszych urządzeń z serii X, oraz denerwujący baner na dole ekranu. Zastanówmy się jednak, czy to tak dużo w zamian za bezpieczne i darmowe przeniesienie naszych danych? Myślę, że każdy jest w stanie to przeboleć.

No dobra dobra… Koniec już o minusach.

Co dalej, kiedy wyraziliśmy zgodę na dostęp do naszych danych? Musimy kliknąć „NEXT” w prawym górnym rogu urządzenia, jak na obrazku poniżej (krok 1). Na następnym ekranie (krok 2) musimy wybrać w jaki sposób chcemy przenieść dane. Mamy do wyboru:

  • Do lub z innego urządzenia przez sieć WiFi
  • Backup lub odtworzenie plików z dysku Google

W pierwszym wypadku, czyli za pomocą WiFi, zobaczymy kolejny ekran (krok 3), na którym zostaniemy poproszeni o wybór urządzenia z którym chcemy wymienić się danymi. Ważne! Upewnijcie się, że urządzenia są w tej samej sieci i na obydwu jest odpalona aplikacja.

Co dalej? Jak przenieść w końcu te dane?!

Już już, teraz się tym zajmiemy.😁
Po wykonaniu poprawnie wszystkich powyższych kroków, musimy wybrać z listy urządzenie, z którego lub do którego dane chcemy przenieść. Na załączonym obrazku widzimy proces przenoszenia danych z iPhone do Samsunga (krok 4). Cały proces będziemy musieli potwierdzić pinem (krok 5), który należy przepisać z jednego do drugiego urządzenia. Zapobiega to przypadkowej wymianie danych z osobą, która mogłaby chcieć je podwędzić z naszego urządzenia. Żegnajcie złodzieje!
Na następnym ekranie (krok 6) musimy zaznaczyć jakie dane chcemy przenieść. Są to kolejno:

  • Kalendarz
  • Kontakty
  • Zdjęcia
  • Filmy

Następnie urządzenia wymienią pomiędzy sobą wybrane przez nas dane (krok 7), kiedy to się zakończy zostaniemy poinformowani, że możemy już zamknąć aplikację (krok 8).

Okej, wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcją!

No i co mam teraz robić? Nic! Wszystkie dane zostały magicznie przeniesione, a ty zobaczysz ekran, który poinformuje Cię o tym jakie i ile plików zostało przeniesione. Widzisz jakie to było proste? Nie ma się czym stresować, każdy może zadbać o własne dane, bez konieczności proszenia o pomoc serwisów. Na załączonych poniżej zrzutach, widzicie ten sam kontakt, który został przeniesiony za pomocą Copy My Data.

Dodatkowo mogę podrzucić wam filmik w którym cały proces jest również przedstawiony krok po kroku. Miłego przenoszenia danych! 🤓🥰

 

(117)

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/