Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Propozycje aplikacji wykorzystujących AR na nudę… Prosto z App Store!
Propozycje aplikacji wykorzystujących AR na nudę… Prosto z App Store!

Propozycje aplikacji wykorzystujących AR na nudę… Prosto z App Store!

0

Hej, hej! Przed Wami zestawienie bardzo, bardzo ciekawych aplikacji wykorzystujących technologię AR, czyli rozszerzonej rzeczywistości. Mam nadzieję, że okażą się one „lekiem” na nudę panującą wśród Waszych iUrządzeń. To co, zaczynamy? Chodźcie!

Linijka3w1

Linijka czy miarka to jedne z tych narzędzi, które przydadzą się za każdym razem, gdy akurat nie mamy ich ze sobą. Zaskoczę Was – odmierzanie za pomocą palców czy rozszerzenia swoich rąk to naprawdę słaby pomysł, choć w krytycznych chwilach często go wykorzystujemy. Zawsze mamy przy sobie telefony, a nie wiemy nawet jak dobrze radzą sobie z rozszerzoną rzeczywistością. Pora to zmienić!

Choć nie pokazałem tego na zrzutach ekranu, możecie też wydrukować fizyczną linijkę, gdyż apka przygotuje dla Was plik o idealnych proporcjach. To jednak zostawiam dla tych najbardziej zdesperowanych. Wracając – aby coś odmierzyć, wystarczy kliknąć przycisk i zrobić to ponownie po najechaniu polem na miejsce, w którym chcemy zakończyć. Ukaże nam się faktyczna odległość. Gotowe! Czego chcieć więcej? To naprawdę banalne.

ARrrrrgh

Będąc młodszy kochałem grać w ciepło, zimno. Jeżeli nie pamiętacie – w tej grze chodzi o schowanie danego obiektu i operowanie tymi stwierdzeniami. Ta gra również została przeniesiona do świata internetu i aplikacji AR, ale to akurat dobrze. Dlaczego? Tutaj chowamy skarb, gramy w dwie osoby. Pierwsza musi „zakopać” go w dowolnym miejscu, na przykład w mieszkaniu. Druga osoba chodząc po nim otrzymywać będzie jedynie sygnały, jak blisko jest znalezienia tej skrzyni. Fajowo!

Możecie się zmieniać i grać w najróżniejszych lokacjach. Prawda jest taka – im jest ona większa, tym lepiej! Wystarczy jeden telefon aby bawić się świetnie przez długie godziny. To co, spróbujecie swoich szans? Mam nadzieję, że tak! To jedna z moich ulubionych aplikacji-gier wykorzystujących AR, gdyż mogę bez problemu udostępnić ją młodszym.

INKHUNTER

Lubicie dziary? Ja bardzo, niektóre jednak są bardzo duże i wahamy się czy aby na pewno wybór jej jest słuszny. Jeżeli możecie się z tym utożsamić, nie zwlekajcie dłużej i pobierajcie tę apkę. Co oferuje? Pokaże ona dowolną dziarę na Waszym ciele, którą wystarczy wybrać z galerii. Możecie też jednak stworzyć swój wzór, dzięki czemu dowiecie się, jak wyglądać może (w przybliżeniu) efekt końcowy Waszego wymarzonego dzieła. Jedyne co musicie zrobić to narysować kilka kresek, które przypominają „uśmieszek”, a koniec końców zobaczycie, jak się dany szablon prezentuje. Magia? Nie, to zasługa AR!

To już wszystko na dzisiaj. Mam nadzieję, że zachęciłem Was do instalacji choć jednej aplikacji z tego zestawienia. Wpadnijcie już niedługo, aby załapać się na kolejny artykuł z moich rąk. Do zobaczenia i trzymajcie się ciepło. Pa!

Propozycje aplikacji wykorzystujących AR na nudę… Prosto z App Store!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *