Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Najlepsze propozycje gier AR (rozszerzonej rzeczywistości) z App Store
Najlepsze propozycje gier AR (rozszerzonej rzeczywistości) z App Store

Najlepsze propozycje gier AR (rozszerzonej rzeczywistości) z App Store

0

Witam Was bardzo serdecznie. W dzisiejszym odcinku programu postaram się przedstawić Wam, moim zdaniem, najlepsze propozycje gier AR (wspierających rozszerzoną rzeczywistość) z App Store. Zapraszam!

Wielu z nas lubi w coś „popykać” na telefonie – podczas nudnej lekcji, przerwy w pracy, przed snem i tak dalej. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych pozycji, jednak… Te zaczynają być powtarzalne i monotonne. Mało w nich po prostu oryginalności. W takiej sytuacji warto zerknąć na gry typu AR, czyli wykorzystujące technologię rozszerzonej rzeczywistości. Czym to jednak jest?

O AR słów kilka

Gry AR nie wymagają specjalnych gogli czy innego, dodatkowego wyposażenia. Wystarczy nam dobry telefon. Dlaczego dobry? Cóż, gry te niemiłosiernie zżerają baterię telefonu, niestety. Jeżeli Wasz smartfon ma więcej niż… Rok, to przygotujcie się na jego ogromne grzanie i masakrycznie szybki spadek procentów. Jak działają? Po prostu, ruszając ekranem mamy wgląd na obiekty 3D w naszym otoczeniu. Na tym właśnie polega większość aplikacji, które dzisiaj dla Was przygotowałem. Są one dla osób w każdym wieku. Dają wiele, wiele frajdy i są po prostu inne. Zapraszam!

Minecraft Earth

Pora rozpocząć zestawienie. Myślę, że wcześniejszą tezę idealnie potwierdzi Minecraft Earth. Minecraft to znana każdemu produkcja, jednak jego alternatywna wersja, jaką jest Earth, to coś zupełnie nowego. Całość polega na czymś zbliżonym do Pokemon GO, tylko że z kilkoma różnicami. Pierwsza: tutaj do dyspozycji, poza przemieszczaniem się po mapie (w celu zbierania surowców!), mamy możliwość budowania. Wow! Możemy budować i kreować to, co chcemy. Do dyspozycji macie wiele podstawowych plansz, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć własną. Zmienicie też skina, zaprosicie najbliższych przyjaciół, zwiedzicie świat.

Gra ta jest nowiutka – uważajcie więc na swoje baterie, gdyż… Lada moment, a będą naprawdę w opłakanym stanie. Polecam też znaleźć dużo miejsca w realnym świecie, aby gra była bardziej przyjemna. Najlepiej, żeby była to płaska powierzchnia. Dodatkowo, zgłaszajcie błędy twórcom i po prostu bawcie się dobrze. To w końcu Minecraft, więc zbierzcie znajomych i wyłączcie się z życia… Nim wyłączą się Wasze iUrządzenia (z przegrzania…).

ARrrrrgh

Ukrywanie się to wielka frajda. Nie powiem tego samego o szukaniu. Jako, że chowanego było moją ulubioną zabawą z dzieciństwa, postanowiłem dodać tę grę do dzisiejszego zestawienia. W ARrrrrgh (już sama nazwa na to wskazuje) chodzi o zabawę z wykorzystaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości z piratami. Cóż, tym razem to my nimi jesteśmy.

Jedna osoba odpowiada za schowanie skarbu, druga za jego odnalezienie. Niestety, ale wszystko robicie na jednym urządzeniu. Gra ta jednak łączy ludzi i jest niezwykle przyjemna, szczególnie dla dzieciaków. Dlaczego? Gry AR bywają złożone. Ta jednak jest niesamowicie prosta, przez co łatwo będzie do niej przywyknąć i zakochać się w programach tego typu. Uważam, że zdecydowanie warto dać ARrrrrgh szansę. Jestem pewny, że szybko od niego nie odejdziecie!

Pokemon GO

Nie mógłbym stworzyć zestawienia bez tej gry. Dlaczego? Kurczę, jest ona moim zdaniem po prostu idealna. Łączy wiele mechanik, przez co jest niezwykle przyjemna i po prostu się nie nudzi. Łapanie Pokemonów to w pewnym sensie uzależnienie, gdyż chcecie robić to cały czas. Łapać możecie je w drodze do szkoły, a nawet nieco oszukiwać, powoli jadąc komunikacją miejską. Uważajcie jednak, aby nie skończyło się to dla Was tragedią.

Myślę, że Pokemon GO to aplikacja nie tylko dla ciekawskich mechaniki AR, ale też dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas. Może być to dobra motywacja dla tych, co ruszają się mało – często są oni uzależnieni od gier wideo, więc… Może to idealne wyjście? Co o nim sądzicie? Warto szukać pozytywów w grach! Jak widać, nie muszą oznaczać one tylko czegoś najgorszego.

Angry Birds AR: Isle of Pigs

Któż z Was nie słyszał o Angry Birds? Wraz z modą na gry typu AR, zawitała do nas właśnie taka wersja. Moim zdaniem to jedna z najciekawszych propozycji z tego gatunku w App Store. Nie jest ich wiele, jednak ta jest po prostu inna i rzeczywiście zasługuje na oklaski. Dlaczego? Całą grę, dosłownie całą, przeniesiono do wymiaru wirtualnej rzeczywistości. Wow! Możecie mierzyć do ptaków, ptakami, widząc to tuż przed sobą. To się nazywa frajda!

I tutaj się na chwilę zatrzymam. Pragnę w tym miejscu powiedzieć, że programy AR mogą okazać się idealną zabawą dla całej rodziny, a nie tylko dla najmłodszych. Często ich mechaniki, tak jak to zresztą ukazałem, są bardzo wciągające i niebanalne. Wykorzystajcie to jako plus, gdyż… Wy, rodzice (lub przyszli rodzice) w pewnym momencie stracicie poczucie technologii za sprawą pracy, stresu. Może warto się na chwilę rozerwać i wciągnąć w tak zabawny świat? Pomyślcie o tym.

Podsumowanie

Dziękuję Wam za uwagę. To było zestawienie jednych z najciekawszych gierek wspierających rozszerzoną rzeczywistość z App Store. Co o nich sądzicie? Dajcie znać w komentarzach. Do zobaczenia niebawem!

Najlepsze propozycje gier AR (rozszerzonej rzeczywistości) z App Store

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/