Home Artykuły Masz problem z wysłaniem MMS za pomocą iPhone’a? Podpowiadamy jak wykluczyć problem
Masz problem z wysłaniem MMS za pomocą iPhone’a? Podpowiadamy jak wykluczyć problem

Masz problem z wysłaniem MMS za pomocą iPhone’a? Podpowiadamy jak wykluczyć problem

0

W czasach swobodnego dostępu do sieci internetowej i popularności licznych komunikatorów rzadko już korzystamy z multimedialnych wiadomości MMS chcąc przesłać znajomym ot choćby interesujące zdjęcie. Nie oznacza to jednak, że ta forma kontaktu wymarła, bowiem i mi zdarza się z niej korzystać sporadycznie. Założę się, że nie jestem w tym odosobniony, a odsetek społeczności fanów marki Apple sięgającej po tę metodę byłby pewnie zaskakująco wysoki.

Niestety najnowszy system iOS 11 posiada lukę, która uniemożliwia nadanie wiadomości MMS wyświetlając za każdym razem komunikat o nieudanej próbie doręczenia. Sytuacja ta ma miejsce wówczas, gdy iPhone połączony jest z siecią bezprzewodową WiFi, a połączenie to jest aktywne. W takim przypadku system usypia transfer danych z internetu z użyciem modułu sieci komórkowej, od której zależny jest protokół MMS. Kółko się zamyka i wiadomość nie dochodzi do nadawcy.

W tym poradniku pokażemy Wam jak sprostać temu problemowi, choć nie każdy z poniższej porady skorzysta z przyczyn czysto technicznych.

Rozwiązaniem może okazać się systemowa funkcja WiFi Calling, która w spolszczonej wersji iOS 11 nazwana została Rozmowy przez WiFi. Pozwala ona na przeprowadzanie rozmów głosowych i wysyłanie wiadomości SMS (w tym MMS) przez sieć internetową, bezprzewodową, a znajduje się w Ustawieniach i zakładce Telefon. Jej włączenie powinno rozwiązać problem z wiadomościami MMS, choć jest jeden szkopuł, a w zasadzie dwa.

Powyższe nie zadziała jednak wówczas, gdy podłączona sieć WiFi nie wspiera usługi WiFi Calling. Jak na złość podobna sytuacja pojawi się u niektórych polskich operatorów z których usług korzystamy. Nie wszyscy bowiem pozwalają aktywować tę funkcję.

Źródło: Spidersweb

 

Masz problem z wysłaniem MMS za pomocą iPhone’a? Podpowiadamy jak wykluczyć problem

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)