Home Newsy Prawdopodobne ceny tegorocznych modeli iPhone’a
Prawdopodobne ceny tegorocznych modeli iPhone’a
0

Prawdopodobne ceny tegorocznych modeli iPhone’a

0

Wiele wskazuje na to, iż w tym roku po raz kolejny będziemy mieli do czynienia ze smartfonem najdroższym w historii Apple. Rekord padł przy okazji debiutu iPhone’a X w zeszłym roku kiedy to model z pamięcią 256 GB został w polskich warunkach wyceniony na 5749 zł. Dwanaście miesięcy później może paść kolejny rekord cenowy czego niemal pewny jest analityk Neil Cybart.

Uważa on, iż Apple nie ma powodów by obniżać w tym roku cenę następcy iPhone’a X, co oznacza dokładnie ten sam pułap. W USA ta odsłona smartfona w najniższej konfiguracji kosztowałaby więc 999 dolarów amerykańskich, a w Polsce zapewne 5749 zł.

Rekord cenowy ustanowiłby zaś model z ekranem OLED o przekątnej 6,5 cala, prawdopodobnie nazwany X Plus. Wariant tego flagowca o najmniej pojemnym dysku zdaniem analityka zostałby wyceniony na 1199 dolarów, co w polskich realiach mogłoby oznaczać cenę 5979 zł. Wersja bogatsza więc mogłaby osiągać cenę nawet 6729 zł bijąc tym samym kolejne rekordy.

Liczne plotki sugerują także pojawienie się w portfolio budżetowej odsłony jabłkowego smartfona z ekranem LCD o przekątnej 6,1 cala. Urządzenie miałoby być wykonane z materiałów słabszej jakości, a jego cena to prawdopodobnie 849 dolarów, czyli blisko 4229 zł. Cybart podziela też zdanie analityka Ming Chi Kuo, który uważa, że przyjmując w tym roku taką strategię cenową Apple będzie musiało po roku od debiutu wycofać z oferty iPhone’a X.

Źródło: ThinkApple

 

Prawdopodobne ceny tegorocznych modeli iPhone’a

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *