Home Newsy Fitbit Versa oraz opaski monitorujące aktywność Fitbit Ace
Fitbit Versa oraz opaski monitorujące aktywność Fitbit Ace
0

Fitbit Versa oraz opaski monitorujące aktywność Fitbit Ace

0

Firma Fitbit ogłosiła premierę dwóch nowych produktów – smartwatcha Fitbit Versa oraz opaski monitorującej aktywność Fitbit Ace, dla dzieci od 8. roku życia.

Fitbit Versa to najlżejszy smartwatch producenta oferujący wygodny design i nowy pulpit, który upraszcza dostęp do danych o stanie zdrowia i aktywności. Został wyposażony w Fitbit OS 2.0, który daje możliwość wysyłania szybkich odpowiedzi dla użytkowników Androida, aplikację dla rodziców dostarczoną przez Fitbit Labs, oraz muzykę offline z platformy Deezer dla urządzeń Fitbit Versa oraz Fitbit Ionic. Versa oferuje różnorodne stylowe akcesoria, dzięki którym możemy zmieniać jego wygląd w zależności od stroju lub aktywności.

Fitbit ogłasza również wprowadzenie funkcjonalności monitorującej zdrowie kobiet, która pomoże lepiej rozumieć powiązania między cyklem menstruacyjnym, dniami płodnymi i samopoczuciem. Według najnowszego badania Fitbit, 80% kobiet nie wie, ile faz jest w cyklu menstruacyjnym, a ponad 70% nie było w stanie prawidłowo zidentyfikować średniej długości cyklu, co świadczy o braku świadomości na temat zdrowia kobiet.

Fitbit Ace to pierwsze ubieralne urządzenie Fitbit dla dzieci, które pomaga zachowywać aktywność w gronie rodziny, poprzez monitorowanie dziennej aktywności i snu, wyzwania motywacyjne, żywotność baterii sięgającą aż 5 dni oraz kontrolę rodzicielską w celu ochrony prywatności dzieci.

Według Światowej Organizacji Zdrowia wskaźnik otyłości wśród dzieci stale wzrasta, a dwoje na troje z nich nie jest w ogóle aktywnych fizycznie w ciągu dnia. Wyniki nowego badania przeprowadzonego przez Fitbit wykazały, że większość rodziców zgadza się ze stwierdzeniem, że obecnie aktywność dzieci jest mniejsza niż wtedy, gdy to oni byli dziećmi. Martwią się o ich wagę, jedzenie jakie spożywają, poziom aktywności oraz zagrożenie, jakim jest otyłość wieku dziecięcego. Firma Fitbit zaprojektowała Ace, aby sprostać wyzwaniu i zachęcić dzieci od 8. roku życia do zwiększenia aktywności i wyrabiania zdrowych nawyków wraz z całą rodziną.

Smartwatch Fitbit Versa (199,95 euro) i opaska Fitbit Ace (99,95 euro) są już od dziś dostępne w przedsprzedaży.

 

Fitbit Versa oraz opaski monitorujące aktywność Fitbit Ace

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *