iPhone 8 tańszy niż zakładano

iPhone 8 tańszy niż zakładano

0

Treść dotychczasowych plotek sugeruje, że flagowy model iPhone’a mający pojawić się w tym roku będzie najdroższym smartfonem w historii firmy Apple, a jego cena przekroczy 1000 dolarów. Na taki stan rzeczy mają składać się koszty produkcji poszczególnych komponentów o zaawansowanej konstrukcji.

Informacja ta była już wielokrotnie potwierdzana przez wielu analityków oraz portale technologiczne na przełomie ostatnich miesięcy. 1000 dolarów miałby kosztować najtańszy wariant urządzenia, czyli ten posiadający najmniej pamięci na dane użytkownika.

Sytuacja jednak może nie wyglądać aż tak tragicznie, a przynajmniej sugerują tak analitycy z firmy UBS z Wall Street. Ich zdaniem cena za podstawową wersję iPhone’a miałaby wynieść 870 dolarów na co wskazują obliczenia wynikające z wyceny poszczególnych komponentów i analogicznej marży jaką Apple już w przeszłości narzucało na swoje urządzenia.

W raporcie jednak nie pada informacja odnośnie pojemności dysku montowanego w najtańszej wersji jabłkowego smartfona. Pojawia się natomiast zapis, iż wariant z pamięcią 256 GB miałby kosztować 1070 dolarów amerykańskich.

Źródło: Business Insider

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *