Prądu w baterii iPhone’a nigdy dość! – Recenzja FOREVER Battery Case iPhone 6/6S 3000mAh
Prądu w baterii iPhone’a nigdy dość! – Recenzja FOREVER Battery Case iPhone 6/6S 3000mAh

Prądu w baterii iPhone’a nigdy dość! – Recenzja FOREVER Battery Case iPhone 6/6S 3000mAh

0

Prądu w baterii iPhone’a nigdy dość. Nic więc dziwnego, że wszelkiego rodzaju powerbanki sprzedają się jak świeże bułki. Do testów otrzymałem wyjątkowe etui z wbudowaną baterią dla iPhone’a 6/6S. Oczywiście są także modele dostępne innym urządzeniom. Dlaczego wyjątkowe? 

Za sprawą swojej niezwykle smukłej konstrukcji, która bardzo niewielkim stopniu zwiększa gabaryty całego urządzenia, a przy tym atrakcyjnej cenie i dobrej jakości wykonania. Produkt ten został opracowany przez markę FOREVER, która znana jest z produkcji akcesoriów do wielu różnych popularnych urządzeń mobilnych.

FOREVER Battery Case został wyposażony w akumulator o pojemności 3000mAh. Niestety tak duża pojemność z powodu strat energii nie przekłada się załadowanie baterii 1: 1. Z powodzeniem jednak napełni naszą rozładowaną baterię do pełna jeden raz. To już chyba dobry wynik? Uważam, że tak.

Obudowa wykonana została z ciemnego, przyjemnego w dotyku i lekko plastycznego tworzywa o satynowym wykończeniu. Smukłość tej obudowy rzuca się w oczy już przy pierwszym kontakcie.

Największym zaskoczeniem było dla mnie wyposażenie obudowy nie w złącze microUSB, jak to ma miejsce w różnego rodzaju konkurencyjnych etui z powerbankiem, a w port Apple Lightening.

Tak więc do ładowania baterii telefonu i baterii etui używamy tylko jednego przewodu Apple z zestawu z telefonem. To wiele ułatwia.

Jadąc na wakacje, gdzie telefon często zastępuje nam kamerę i aparat fotograficzny, co przekłada się na znacznie szybsze wyładowywanie baterii niż podczas tradycyjnego dnia roboczego, nie musimy zabierać dwóch przewodów by jednym ładować telefon, a drugim etui. Wystarczy jeden.

Oczywiście nim etui zacznie ładować swoją wbudowaną baterie, układ sterujący ładowaniem najpierw zasili baterię telefonu. Dopiero gdy bateria w komórce w pełni się naładuje zasilanie zostanie przełączone na baterie etui i doładuje jego akumulator.

Te inteligentne zarządzanie ładowaniem nie tylko więc zadba o to, aby w pełni optymalnie naładować obie baterie, ale także zabezpieczy smartfon przed ewentualnymi przepięciami.

Zamocowanie telefonu w etui to pestka. Wszystko zostało tu doskonale dopasowane do telefonu, dzięki czemu całość wystarczy wcisnąć bez używania narzędzi, ani nawet zbyt wielkiej siły.

Co ważne, równie łatwo telefon demontuje się z etui, choć owa łatwość w żaden negatywny sposób nie wpływa na poziom ochrony telefonu podczas upadku.

Etui posiada otwory na mikrofon, głośnik, ale także przełącznik trybu wibracji. Natomiast dla klawisza POWER i VOLUME producent przewidział wypustkę, która ułatwia obsługę telefonu.

Stan naładowania baterii etui sprawdzimy za pomocą przycisku w dolnej części pleców. Wystarczy krótki jego naciśnięcie, by w zależności o poziomu ładowania rozświetliły się subtelnym białym światłem cztery diody LED. Oczywiście im więcej diod LED świeci, tym bateria mocniej naładowana.

Ładowanie uruchamiamy dłużej przytrzymując wspomniany przycisk. By zakończyć ładowanie nim bateria telefonu będzie pełna lub bateria etui opróżni się, wystarczy ponownie dłużej przytrzymać klawisz. Obsługa jest tu dziecinnie prosta.

Przyznaję, że miałem okazję recenzować wiele różnych etui z wbudowaną baterię, ale żadne nie było tak smukłe jak produkt FOREVERA. Jest to niewątpliwie duża zaleta tego produktu, bo jak powszechnie wiadomo głównym zarzutem, wobec tego typu konstrukcji są właśnie zwiększone rozmiary telefonu. I teraz najlepsze. Cena. Za to etui zapłacicie 59.99 złotych.

Etui do testów użyczył sklep FRAGO.PL

Prądu w baterii iPhone’a nigdy dość! – Recenzja FOREVER Battery Case iPhone 6/6S 3000mAh

4/5 - (1)
ZaletyWady

Zalety

  • Smukła konstrukcja
  • Pojemna bateria 3000 mAh
  • Port Lightening do ładowania
  • Łatwe w obsłudze
  • Idealnie dopasowane i wykończone
  • Atrakcyjna cena

Wady

  • Brak certyfikatu MFI
  • Brak przewodu do ładowania w zestawie
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *