Kabel typu MagSafe do iPhone’a, iPad’a i iPod’a – Recenzja FOREVER Lightening Magnetic CABLE
Kabel typu MagSafe do iPhone’a, iPad’a i iPod’a – Recenzja FOREVER Lightening Magnetic CABLE
0

Kabel typu MagSafe do iPhone’a, iPad’a i iPod’a – Recenzja FOREVER Lightening Magnetic CABLE

0

Magnetyczny wtyk ładowania MagSafe do niedawna znakiem rozpoznawczym komputerów Apple w nowych produktach niestety znikł na rzecz USB typu C. Bardzo szkoda, co zresztą podzielają użytkownicy komputerów.

Sam osobiście miałem niejedną sytuację, w której magnetyczne zabezpieczenie końcówki ładującej baterii pozwoliło mojemu komputerowi nie zlecieć z biurka na ziemię. Wszak to właśnie po to Apple stworzyło MagSafe, aby podłączanie do ładowania było bezwzrokowe i intuicyjne, ale także po to, że gdy przez przypadek wstając od komputera zahaczymy fotelem czy nogą kabel, to ten bez problemu odepnie się od portu ładowania, nie ciągnąc za sobą komputera.

Po dziś dzień nikt nie potrafi zrozumieć, dlaczego gigant z Cupertino tego jakże prostego, a zarazem rewolucyjnego rozwiązania nie przeniósł na inne, mobilne produkty. W końcu upadek z biurka ładującego się iPada czy iPhone’a może się okazać równie opłakany i bolesny finansowo, co upadek MacBooka.

Brak reakcji na tę potrzebę użytkowników iGadżetów ze strony producenta skrzętnie zaczęli wykorzystywać producenci akcesoriów, niezwiązani bezpośrednio z Apple. Jednym z nich jest popularny producent akcesoriów do komórek, marka FOREVER, która na rynek wprowadziła FOREVER LIGHTENING Magnetic Cabel – kabel do ładowania i synchronizacji danych Lightening z zaimplementowaną technologią MagSafe.

Zestaw składa się z dwóch elementów – przewodu USB oraz metalowej końcówki, którą na stałe montujemy w gnieździe ładowania iPhone’a.

Końcówka z jednej strony, tej która wsadzamy do gniazda wyposażona została w wyprowadzenia w standardzie Lightening. Z drugiej zaś producent utworzył wyprowadzenia odpowiadające wypustką po stronie przewodu.

 

Zamontowany wewnątrz magnes przyciąga wtyk w przewodzie do końcówki w telefonie. Dzięki temu analogicznie jak w przypadku rozwiązania Apple dla komputerów, wystarczy, że zbliżymy przewód do telefonu, by ten przytknął się do wtyczki i rozpoczęło się ładowanie telefonu.

 

Przewód poza funkcją ładowania wspiera także kopiowanie danych z komputera. Sam przewód wygląda solidnie i przypomina ten oryginalny, który otrzymujemy wraz z telefonem.

Przyjemnym dodatkiem jest obudowa wtyczki, która stylizowana jest na tę z zasilacza komputerowego i również jak ona wyposażona została w dwukolorową diodę LED, która informuje nas zielonym światłem o naładowaniu telefonu bądź czerwonym, gdy ładowanie jeszcze trwa.

Przewód nie posiada certyfikatu Apple Made for iPhone, co w oczywiście jest zrozumiałe w kontekście patentu Apple na kabel MagSafe. Brak certyfikatu to oczywiście brak potwierdzonej testami Apple sprawności i bezpieczeństwa przewodu.

Jednak moje kilkudniowe już testy ładowania iPhone’a tym kablem potwierdzają, że akcesorium działa bardzo sprawnie i wydaje się być bezpieczne dla urządzenia. Sam telefon nie wyświetla także żadnych komunikatów o nieobsługiwanym akcesorium czy problemach z ładowaniem.

Podsumowując, jeżeli poszukujecie rewolucyjnego rozwiązania jakim jest MagSafe, możecie śmiało sięgać po produkt marki FOREVER, który charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, a moje testy potwierdziły, że także sprawnością i bezpieczeństwem. Przewód do testów dostarczył nam sklep internetowy FRAGO.PL. Na jej stronie możecie go zakupić. Kosztuje 39 złotych. Polecam!

Kabel typu MagSafe do iPhone’a, iPad’a i iPod’a – Recenzja FOREVER Lightening Magnetic CABLE

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *