Home Artykuły Podgląd w macOS i otwieranie wielu zdjęć w jednym oknie
Podgląd w macOS i otwieranie wielu zdjęć w jednym oknie

Podgląd w macOS i otwieranie wielu zdjęć w jednym oknie

0

W systemie stacjonarnym od Apple domyślnie włączona jest bardzo irytująca opcja, której chciałoby się pewnie pozbyć wielu użytkowników. Mowa o aplikacji Podgląd i automatycznym otwieraniu wielu zdjęć w osobnych oknach. Przy całej masie plików graficznych, fotografii z wakacji, które chcielibyśmy na szybko przejrzeć robi się na Biurku tłoczno i mało przejrzyście.

Funkcja grupowania plików pod kątem typu w różnych oknach jest w systemie macOS i programie Podgląd włączona domyślnie.

W tym poradniku zatem pokażemy jak przejść do trybu jednego okna dla wszystkich plików dającego poczucie większej estetyki i porządku, bowiem jak się okazuje opcja taka została w systemie macOS oddana do użytku. Wystarczy przejść do Preferencji aplikacji Podgląd.

Po wykonaniu tej czynności i uruchomieniu się okna z opcjami trzeba wybrać w nim zakładkę Obrazki. Wówczas dostępne będą dwie grupy opcji, z których my wybieramy pierwszą Otwierając pliki. Tu znajdziemy trzy różne funkcje zmieniające zachowanie programu Podgląd.

Użytkowników, o których mowa wyżej w tym tekście powinna zainteresować pierwsza pozycja Otwórz wszystkie w jednym oknie obok której należy postawić znacznik. Od tej pory wszystkie pliki otwarte w aplikacji Podgląd będą mieściły się w jednym, przejrzystym oknie.

Źródło: OSX Daily

 

Podgląd w macOS i otwieranie wielu zdjęć w jednym oknie

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)