Home Newsy Plotka – Apple planowało wypuścić nową generację Apple Pencil wraz z iPhonem 14
Plotka – Apple planowało wypuścić nową generację Apple Pencil wraz z iPhonem 14
0

Plotka – Apple planowało wypuścić nową generację Apple Pencil wraz z iPhonem 14

0

Pierwotnie Apple planowało wydać nową wersję Apple Pencil w tym roku. Miało to nastąpić wraz z wydaniem iPhone’a 14. W ostatniej chwili firma z tego zrezygnowała. Nowy Apple Pencil rzekomo miał być kompatybilny z iPhonem oraz rozwiązałby problemy związane z iPadem 10.

Post mówi, że Apple Pencil miał być wydany wraz z iPhonem 14 na wrześniowym wydarzeniu. Dodatkowo jego cena miała być znacznie mniejsza, niż jego 1 i 2 generacja. Przyczyną byłoby między innymi brak technologii wykrywania nacisku. Apple podobno opracował chip, który byłby używany do zasilania rysika przez ekran. Jest to podobne do tego, co zrobił Samsung z rysikiem S-Pen. Ciekawą informacją jest także to, że ta wersja Apple Pencil miała być kompatybilna z iPhonami i iPadem 10. Apple spotkało się z dużą krytyką ze względu na fakt, że iPad 10 ma port USB-C, ale nadal działa tylko z Apple Pencil pierwszej generacji wyposażonym w Lightning.

Plotka pojawiła się na Twitterze, ale pochodzi z mało znanego źródła. Informacje należy traktować z dużym przymrużeniem oka. Jednak wiadomości są na tyle interesujące, że warto przyjrzeć się im bliżej.

źródło: 9to5mac.com; twitter – Duan Rui

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.