Apple razem z Epic Systems chcą wydać aplikację do dokumentacji medycznej dla systemu macOS
0

Apple razem z Epic Systems chcą wydać aplikację do dokumentacji medycznej dla systemu macOS

0

Apple od zawsze naciska na opiekę zdrowotną. Razem z Epic Systems, firma chce stworzyć aplikację do dokumentacji medycznej dla komputerów Mac. Według „Axios”, w ramach umowy, Epic Systems stworzy wersję swojego narzędzia do rejestrowania stanu zdrowia. Ma być ono łatwiejsze do uruchomienia na urządzeniach Apple.

Apple podobno naciskał na Epic, aby stworzył „natywną wersję usługi” dla urządzeń Apple. Obie firmy zdecydowały się na kompromis w postaci wersji „łatwiejszej do uruchomienia na urządzeniach Apple”. Apple nie potwierdził tej umowy, ale Axios twierdzi, że zostało to potwierdzone przez „źródło w firmie Epic”.

Apple naciskało na złagodzenie wymagań dotyczących udostępniania dokumentacji medycznej. Jednak Epic zdecydowanie się temu sprzeciwiało. Firma argumentowała, że zmiany zasad skupione na „interoperacyjności” będą zbyt uciążliwe dla systemu opieki zdrowotnej i mogą zagrozić prywatności pacjentów.

Epic Systems jest największym dostawcą elektronicznej dokumentacji medycznej w Stanach Zjednoczonych. Mniej więcej połowa dokumentacji medycznej populacji jest przechowywana w systemie opartym na oprogramowaniu i technologii Epic.

Biorąc pod uwagę tempo, w jakim poruszają się sprawy w branży medycznej, prawdopodobnie minie trochę czasu, zanim zobaczymy jakiekolwiek wyniki tej nowej umowy. Niemniej jednak może okazać się ona korzystna dla branży i konsumentów. Zwłaszcza jeśli poprawi integrację danych z innymi platformami i usługami Apple.

źródło: 9to5mac.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *