Home Newsy Pierwsze recenzje iPhone’a X w sieci
Pierwsze recenzje iPhone’a X w sieci
0

Pierwsze recenzje iPhone’a X w sieci

0

Mimo, iż iPhone X oficjalnie do sprzedaży trafi za kilka dni 3 listopada, to już teraz wybrańcy mogli przetestować najnowsze urządzenie i podzielić się z internautami wrażeniami na gorąco. Jedną z takich osób był między innymi Steven Levy, który w 2007 roku jako pierwszy miał zaszczyt obcować z iPhone’m pierwszej generacji oraz o dziwo kilku mniej znanych użytkowników serwisu YouTube.

Pierwszy raz w historii kalifornijskiej firmy możliwość przetestowania jabłkowego produktu przed jego debiutem rynkowym dostało również kilku vlogerów, którzy co ciekawe niekoniecznie poruszają się w tematyce nowych technologii. Owocem tego przedsięwzięcia miały być recenzje o świeżym podejściu do tematu iPhone’a X. Zostali oni zaproszeni do jednego z biur kalifornijskiej firmy i tam sprawdzali oni możliwości najnowszego smartfona, a wrażenia z użytkowania zostały zarejestrowane na wideo i udostępnione na prywatnych kanałach w serwisie YouTube każdego z testujących.

Steven Levy na łamach serwisu Wired wtrącił kilka własnych zdań na temat wyczekiwanego urządzenia. Jego zdaniem największym atutem iPhone’a X jest jego ekran, który posiada spory rozmiar lecz konstrukcja całego smartfona jest wygodnie mała. Niestety padły też nieprzychylne zdania pod adresem wycięcia jakim charakteryzuje się wyświetlacz. Zdaniem Stevena element ten psuje całą estetykę produktu jednak można się do niego przyzwyczaić i jest pewien, że nie będzie on miał wpływu na ergonomię użytkowania. Co ciekawe element ten nie jest uwzględniany w zrzutach ekranu wykonanych z użyciem urządzenia.

Pochlebnej recenzji doczekała się funkcja Face ID, której autorowi testu nie udało się w żaden sposób oszukać. Zaznaczył on jednak, że zdarzyło się, iż nie zadziałała jak należy. Zmiany przyzwyczajeń wymagać będzie również obsługa systemu iOS 11, której dedykowano sporo nowych gestów. One same mają ułatwić interakcję z oprogramowaniem jednak wielu użytkowników nabrało już nawyków, w których dominuje fizyczny przycisk Home. Obsługa na początku zatem może być dla niektórych nieco problematyczna.

Levy słusznie jednak zauważa, że prawdziwej rewolucji w zakresie iPhone’a X dokonają sami programiści pisząc pod to urządzenie swoje aplikacje. To właśnie one przyczynią się do sukcesu tego produktu tak jak miało to miejsce w przypadku iPhone’a pierwszej generacji.

Źródło: Wired, YouTube

 

Pierwsze recenzje iPhone’a X w sieci

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)