Home Newsy Nowe bety systemów od Apple
Nowe bety systemów od Apple
0

Nowe bety systemów od Apple

0

Wczoraj wieczorem pełne ręce pracy mieli deweloperzy, którzy z serwerów Apple pobrać mogli najnowsze wersje testowe systemów operacyjnych iOS 11.2, watchOS 4.2 oraz tvOS 11.2. Wbrew oczekiwaniom jednak również w tych odsłonach platform nie znajdziemy nowych funkcjonalności. Wiele osób wciąż czeka na wsparcie systemu iOS 11 dla usługi Apple Pay Cash, czy opcję synchronizacji wiadomości iMessage za pomocą jabłkowej chmury.

Pierwsze bety kolejnych aktualizacji niemal w każdym z przypadków skupiają się jedynie na poprawie stabilności działania i kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Apple skupiło się także na eliminacji mniejszych błędów, ot choćby bug’a dotyczącego poprawnego działania kalkulatora w platformie iOS 11.

Dodatkowo system dedykowany tabletom i smartfonom doczekał się tapet, które do tej pory dostępne były jedynie na urządzeniach iPhone 8 oraz 8 Plus. Zmienił się również nieco pasek dolny w aplikacji Muzyka oraz Podcasty dedykowanej jabłkowym tabletom, zaś Siri otrzymała wsparcie dla podpowiedzi dotyczących usługi Apple Pay.

Jak wspomniano już we wstępie najnowsze bety dostępne są póki co dla zarejestrowanych deweloperów. Na dniach jednak, prawdopodobnie dzisiaj zostaną udostępnione również osobom uczestniczącym w programie publicznych testów.

Źródło: Apple

 

Nowe bety systemów od Apple

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)