0

Patentowe porozumienie pomiędzy Apple oraz HTC ? umowa zawarta na okres następnych dziesięciu lat

0

Apple vs HTCApple ogłosiło wczoraj, że doszło do porozumienia z przedstawicielami firmy HTC. Efektem tego jest porzucenie wszystkich dotychczasowych sporów sądowych oraz wspólne uczestnictwo w dziesięcioletnim kontrakcie, załatwiającym wszystkie sprawy formalne związane z obecnymi i przyszłymi patentami spółek.

O ile szczegóły porozumienia są tajne, to Apple na swojej stronie poinformowało, że chronić ono będzie obie firmy przed jakimikolwiek pozwami ze swojej strony w okresie następnej dekady. Gigant z Cupertino już od dłuższego czasu pojedynkował się z HTC ze względu na sporą liczbę patentów – główny spór dotyczył między innymi blokady sprzedaży produktów spod znaku nadgryzionego jabłka  z powodu naruszania praw własnościowych do poszczególnych technologii WiFi.

Chociaż obie spółki od dłuższego czasu podkopywały pod sobą dołki, obecnie stwierdzają, że nigdy nie miały zamiaru uprzykrzać życia swojej konkurencji. O ile w wypowiedzi tej nie ma z pewnością za grosz szczerości, to dziesięcioletnia umowa, niezaprzeczalnie wpłynie korzystnie na rozwój innowacyjnych rozwiązań i nie będzie blokowała ciekawych projektów niepotrzebnymi patentami. Oczywiście, o ile inne firmy nie będą chciały dorzucić swoich trzech groszy…

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *