VirnetX wygrwaa z Apple w sądzie 368 milionów dolarów i… pozywa ponownie!
1

VirnetX wygrwaa z Apple w sądzie 368 milionów dolarów i… pozywa ponownie!

1

Przedsiębiorstwo VirnetX zajmujące się tworzeniem oprogramowania internetowego oraz coraz lepiej radzące sobie w zakresie popularnego ostatnimi czasy trollingu patentowego, wygrało we wtorek sprawę z Apple – w efekcie, gigant z Cupertino musi wypłacić 367 milionów dolarów odszkodowania! Na tym jednak sprawa się nie kończy. VirnetX złożyło bowiem kolejny pozew dnia wczorajszego, który dotyczy najnowszych urządzeń Apple.

VirtnetX twierdzi między innymi, że aplikacja FaceTime, narusza patenty posiadane przez firmę odnośnie technologii i sieci VPN. Sąd w Texasie przyznał przedsiębiorstwu rację, przez co Apple poniosło straty rzędu kilkuset milionów dolarów.

Nie minął nawet tydzień, a w tym samym sądzie pojawia się dokładnie taki sam pozew, tym razem jednak dotyczący takich urządzeń jak iPhone 5, iPad czwartej generacji, iPad Mini, iPod piątej generacji oraz wszystkich najnowszych Maców. VirnetX chce dobrać się najprawdopodobniej do wszystkich produktów Apple, które korzystają z FaceTime.

Patenty, które zostały naruszone to przede wszystkim te zastrzeżone w Stanach Zjednoczonych i oznaczone numerami 6,502,135, 7,417,504 oraz 7,490,151. VirnetX nie tylko domagał będzie się ponownego przyznania odszkodowania, ale jednocześnie chce zablokowania sprzedaży tychże urządzeń.

Apple to nie jedyna firma, która musiała płacić VirnetX spore pieniądze. Pierwszy był Microsoft w 2010 roku, obecnie grozić może to także Cisco Systems, Astra Technologies oraz Nec Corporation.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *