Home Newsy Patent na klawiaturę zewnętrzną z Touch Bar
Patent na klawiaturę zewnętrzną z Touch Bar
0

Patent na klawiaturę zewnętrzną z Touch Bar

0

Jednym z ciekawszych rozwiązań jakie zadebiutowały na rynku wraz z premierą nowych modeli komputerów MacBook Pro jest dotykowy panel umiejscowiony nad klawiaturą. Wiele osób korzystających już z tego elementu konstrukcji bardzo go sobie chwali zapewniając, że daje on ogromną wygodę użytkowania urządzenia.

Touch Bar póki co zaimplementowany jest jedynie w najdroższych komputerach przenośnych od Apple, choć nie jest wykluczone, iż takie rozwiązanie pojawi się niebawem także w innych produktach firmy. Jednym z nich może być bezprzewodowa klawiatura kalifornijskiego producenta.

Może na to wskazywać dokumentacja patentowa jaką Apple złożyło do amerykańskiego Biura Patentów i Znaków Towarowych. Znajduje się tam zapis informujący o tym, że firma pracuje nad wprowadzeniem Touch Bar do klawiatury Smart Keyboard. Całość ma działać w podobny sposób jak ma to miejsce w przypadku MacBooka Pro z 2016 roku. Panel zatem wyświetlać będzie opcje dedykowane aktualnie uruchomionym aplikacjom.

Warto również przypomnieć, iż jakiś czas temu w sieci pojawiły się informacje jakoby Apple w duecie z zakupionym niedawno startup-em Sonder miało pracować nad klawiaturą z przyciskami wyposażonymi w małe ekrany e-ink.

Źródło: USPTO

 

Patent na klawiaturę zewnętrzną z Touch Bar

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)