Home Newsy Komputer od Apple z dotykową klawiaturą i silnikiem haptycznym
Komputer od Apple z dotykową klawiaturą i silnikiem haptycznym
0

Komputer od Apple z dotykową klawiaturą i silnikiem haptycznym

0

Rozwój technologii zapewne z czasem całkowicie wyprze z użytku tradycyjne klawiatury, które nie będą w stanie sprostać funkcjom oferowanym przez przyszłe urządzenia. Już teraz zatem pojawiają się pomysły na alternatywę w postaci dotykowej klawiatury, która dostosowywała by się z automatu do otwartych właśnie aplikacji wyświetlając odpowiednie opcje.

Całkiem możliwe, że rozwiązanie opisane powyżej pojawi się za jakiś czas w komputerach od Apple, a przynajmniej wiadomo że firma rozważa implementację tej technologicznej innowacji. Wskazuje na to wniosek patentowy jaki w sierpniu zeszłego roku został złożony do amerykańskiego Biura Patentów i Znaków Towarowych i właśnie teraz ujrzał światło dzienne.

Dokumentacja opisuje specjalny wyświetlacz, który zostałby uzbrojony w pokaźną liczbę czujników reagujących na dotyk użytkownika. Całość wyposażona byłaby również w mechanizm haptyczny rozpoznający siłę nacisku ludzkiego palca. Całość miałaby bardzo przypominać działanie panelu Touch Bar znanego z komputerów MacBook Pro.

Źródło: USPTO

 

Komputer od Apple z dotykową klawiaturą i silnikiem haptycznym

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *