Odzyskiwanie danych z iPhone – jak odzyskać skasowane wiadomości i zdjęcia? Jak odzyskać dane z iPhone, który się nie włącza?

Odzyskiwanie danych z iPhone – jak odzyskać skasowane wiadomości i zdjęcia? Jak odzyskać dane z iPhone, który się nie włącza?
0

Jeżeli utraciłeś swoje zdjęcia, filmy, kontakty, wiadomości SMS lub inne pliki z telefonu iPhone i potrzebujesz je odzyskać, ta oferta jest dla Ciebie. Oferujemy odzyskanie utraconych danych z iPhone z powodu uszkodzenia mechanicznego urządzenia, awarii płyty głównej, awarii systemu iOS, uszkodzeniu w wyniku zalania telefonu. Z tego artykułu dowiesz się również jak odzyskać przypadkowo skasowane pliki z telefonu.

Dane to obecnie nowa waluta, czasem warta więcej niż całe mnóstwo pieniędzy. Co raz więcej danych zawierają nasze smartfony, dlatego w razie awarii iPhone’a, co raz częściej ich właściciele zgłaszają się do serwisu w poszukiwaniu pomocy odzyskania danych z iPhone w Szczecinie. Produkty Apple to jednak bardzo zaawansowane urządzenia elektroniczne, wyposażone w szereg zabezpieczeń zapisanych w jego pamięci danych. Oznacza to, że w odróżnieniu od komputerów, aparatów fotograficznych czy innych urządzeń wyposażanych w nośniki danych (dyski twarde, karty pamięci itp.), odzyskanie informacji z pamięci półprzewodnikowej NAND w którą wyposażone są telefony Apple poprzez wsadzenie jej do programatora i odczytanie, jest w zasadzie niemożliwe.

Cała zawartość pamięci jest zaszyfrowana, a jedyny klucz deszyfrujący, który pozwoli na jej odszyfrowanie znajduje się w specjalnej sekcji bezpieczeństwa procesora CPU, nazwanej Secure Enclave. Dlatego też, by odzyskanie utraconych danych z iPhone’a, który uległ uszkodzeniu, awarii lub błędowi oprogramowania było możliwe, konieczne jest doprowadzenie telefonu iPhone do sprawności w stopniu umożliwiającym jego uruchomienie, odszyfrowanie i zabezpieczenie zabezpieczonych w pamięci informacji.

Uwaga! Nie prowadzimy telefonicznego wsparcia technicznego dla Klientów. Jeżeli potrzebujesz pomocy z odzyskaniem danych, odwiedź nasz serwis lub skorzystaj z naprawy wysyłkowej. Jeżeli potrzebujesz tylko rozmowy lub podpowiedzi, skorzystaj z telefonu kontaktowego do producenta.

Odzyskiwanie danych z iPhone w serwisie APPLEMOBILE.PL w Szczecinie 

Nasza firma już ponad 15 lat zajmuje się wyspecjalizowaną obsługą serwisową mobilnych produktów marki Apple. Od pierwszego modelu iPhone’a po najnowsze Macbooki na iPadach i zegarkach Apple Watch kończąc.

serwis iphone szczecin odzyskiwanie danych
Serwis iPhone Szczecin – APPLEMOBILE.PL na Al. Wojska Polskiego 50

Jako autoryzowany serwis pogwarancyjny MyApple możemy zagwarantować wysoki poziom usług. Realizujemy nasze naprawy przy użyciu najbardziej zaawansowanych technik i rozwiązań serwisowych, wykorzystywanych także przez serwis producenta. Dzięki temu możemy zagwarantować, że podczas naszych działań cała procedura naprawy będzie wykonana zgodnie ze sztuką.

Odzyskiwanie danych z iPhone, który się nie włącza 

Jeżeli posiadasz iPhone, który nagle się wyłączył, nie chce uruchomić ponownie i przez to utraciłeś dostęp do zapisanych w nim danych, to świetnie trafiłeś. Bezpłatna diagnoza usterki w produktach Apple w naszym serwisie pozwoli Ci bez kosztowo ustalić przyczynę awarii i poznać plan naprawy, szanse powodzenia oraz opcje na odzyskanie danych bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Jakie mogą być przyczyny niewłączającego się iPhone? Telefony Apple jak każde inne urządzenie elektroniczne potrafi ulec uszkodzeniu bez konkretnej przyczyny, bez ingerencji i winy użytkownika.

Jeżeli telefon się nie włącza, najczęściej jest to spowodowane wyeksploatowaniem podstawowych elementów, jak bateria czy złącze ładowania. Jednak czasem dochodzi do awarii elektroniki – pęknięcia kondensatorów, cewek, uszkodzenie układów scalonych, tranzystorów czy po prostu zwarciu w obwodach. Wtedy w warunkach laboratoryjnych odszukujemy sprawcę awarii wykorzystując w tym celu precyzyjne kamery termowizyjne, dedykowane narzędzia diagnostyczne, a także po prostu schematy dzięki którym po dokonaniu pomiarów możemy namierzyć usterkę i uruchomić sprzęt, tym samym odzyskując dostęp do zapisanych w nim danych. 

Jak odzyskać dane z iPhone po zalaniu? 

Producenci smartfonów zrobili mniej świadomym użytkownikom ogromną krzywdę, w naszej ocenie w bardzo ograniczony sposób informując o zasadach wodoodporności swoich urządzeń. Krzykliwe reklamy o tym, że iPhone jest odporny na zachlapanie, wodę i kurz, które widzimy co najmniej od pojawienia się iPhone’a 7, poparte tajemniczo, ale dość mądrze brzmiącym certyfikatem IP67, a od pewnego czasu IP68 spowodowało, że wiele osób bez weryfikacji warunków tych zapewnień, nie przejmują się i bez strachu moczą kolejne generacje telefonów Apple.

Jako serwis zajmujący się naprawą iPhone po zalaniu od ponad 15 lat, musimy z przykrością potwierdzić, że choć producent robi wiele w kwestii szczelności, to w praktyce żaden model iPhone’a nie może się pochwalić szczelnością gwarantującą bezpieczeństwo iPhone po kontakcie z cieczą. W naszym serwisie naprawiamy wszystkie modele iPhone po zalaniu, także ostatnie najnowsze modele iPhone 12, 13 czy 14.

Naprawa zalanego iPhone 13 z gwarancją. Gdzie naprawić zalany telefon?

Producent iPhone’a świadomie informuje nas o tym, że urządzenia te nie są w pełni wodoszczelne. W warunkach gwarancji, które akceptujemy podczas pierwszej aktywacji, producent jasno określa, że wodoszczelność nie jest gwarantowana, jej poziom jest zmienny i zmniejsza się wraz z użytkowaniem, a producent nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia spowodowane działaniem cieczy.

gwarancja wodoszczelności iphone

Czy w takim razie można odzyskać dane z iPhone po zalaniu? Kluczowy jest czas od zalania oraz podjęcie konkretnych działań. Jak w przypadku każdego innego uszkodzenia, by móc uzyskać dostęp do zapisanych w nim danych, konieczne jest jego uruchomienie. W serwisie AppleMobile.pl możesz skorzystać z naprawy iPhone po zalaniu, a przypadku gdy ta będzie zbyt kosztowna lub niepotrzebna, wybrać wyłącznie odzyskanie danych z zalanego iPhone w Szczecinie w naszym serwisie APPLEMOBILE.PL.

Odzyskanie utraconych danych z iPhone, który wisi na logo apple i się nie uruchamia 

Nieraz telefony iPhone potrafią samoczynnie przestać działać, a po próbie ich uruchomienia widoczne jest tylko logo Apple, które widzimy zawsze przy uruchamianiu iPhone, które po chwili wygasa i pojawia się ponownie.

Jeżeli Twój iPhone wisi na logo Apple i nie chce się uruchomić, przez co utraciłeś dostęp do zapisanych do niego danych, to jeszcze nie wszystko stracone!

iPhone wisi na logo najczęściej z powodu:

 • awarii oprogramowania iOS
 • awarii czujnika Proximity Sensor
 • awarii taśmy głośnika rozmów
 • awarii pamięci NAND
 • awarii taśmy lampy LED (foto)
 • po źle wykonanej usłudze wymiany tylnej klapki
 • po awarii elementów z powodu uderzenia telefonu
 • braku miejsca w pamięci iPhone

Jeżeli Twój iPhone wisi na logo i nie chce się uruchomić, najważniejsze jest rozpoznanie przyczyny, a następnie wyeliminowanie problemu.

Diagnoza iPhone, który się nie włącza
Diagnoza iPhone, który się nie włącza. Jeżeli potrzebujesz dowiedzieć się, co sprawiło, że Twój iPhone nie chce się uruchomić, dostarcz go do naszego serwisu APPLEMOBILE.PL

Niezależnie od tego czy awarii uległo oprogramowanie iOS, czy też przyczyną jest awaria mechaniczna któregoś z komponentów, nasz serwis jest w stanie odzyskać dostęp do zapisanych danych w pamięci iPhone.

Naprawa płyty głównej iPhone w celu odzyskania danych z pamięci
Naprawa płyty głównej iPhone w celu odzyskania danych z pamięci

Zgranie danych z iPhone, który wyświetla błąd 4013 

Jeżeli podczas aktualizacji oprogramowania z poziomu iTunes/Finder telefonu, który się nie uruchamia, w trakcie jego wgrywania program wyświetla błąd 4013, to o ile nie skorzystałeś z funkcji Restore (Odtwórz/Przywróć), wciąż masz szansę na odzyskanie danych z uszkodzonego telefonu.

Błąd Error 4013 w iTunes / Finder podczas aktualizowania iPhone
Błąd Error 4013 w iTunes / Finder podczas aktualizowania iPhone

W zależności od modelu, błąd 4013 może mieć podłoże w osprzęcie podpinanym do płyty głównej, jak również w samej pamięci NAND czy procesorze. Rozpoznanie przyczyny usterki oraz nierealizowanie odtwarzania oprogramowania przed rozpoznaniem jest kluczowe w szansach na odzyskanie danych w przypadku pojawienia się błędu 4013.

iPhone nie uruchamia sie i nie chce zainstalować oprogramowania
iPhone nie uruchamia sie i nie chce zainstalować oprogramowania

Odzyskanie danych po niepoprawnej aktualizacji systemu iOS w iPhone 

Wiele generacji iOS temu, Apple wprowadziło aktualizację oprogramowania OTA, bez konieczności podpinania urządzeń do komputera w celu ich zaktualizowania. Jednak czasem podczas wgrywania aktualizacji może dojść do błędu, w konsekwencji czego nieprawidłowo zainstalowana aktualizacja uniemożliwia uruchomienie telefonu.

Po instalacji aktualizacji iOS iPhone nie uruchamia się
Jeżeli po instalacji aktualizacji iOS w iPhone, ten nie uruchamia się, najprawdopodobniej miałeś za mało wolnego miejsca w pamięci i system uległ awarii

W takim wypadku odzyskanie danych zapisanych w pamięci nie stanowi dla nas większego problemu, pod warunkiem, że nie było podejmowanych żadnych samodzielnych prób jego naprawy. Możemy przywrócić całą zawartość pamięci do telefonu, uruchomić urządzenie do pełnej sprawności, a sama usługa nie wpływa na gwarancję producenta.

Odzyskiwanie danych w iPhone po wyświetleniu błędu 1110 lub 1100

Wielu użytkowników iPhone’ów podczas samodzielnej próby odzyskania danych w niepoprawnie zainstalowanym systemem iOS napotyka na powszechny problem, który polega na utknięciu urządzenia na logo po ponownym uruchomieniu, nie mając pojęcia, jak sobie z nim poradzić. Nawet po wielu próbach restartu telefonu, problem nadal występuje, a korzystanie z narzędzi takich jak iTunes nie przynosi żadnej poprawy, zamiast tego wyświetlając błędy 1110, 1100 lub 1111.

Jeżeli posiadasz wystarczającą wiedzę na temat trybu serwisowego w iPhone’ach i próbowałeś naprawić oprogramowanie telefonu poprzez tryb Recovery oraz aktualizację uszkodzonego systemu, zachowując przy tym dane (uwaga: jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, nie próbuj tego samodzielnie! Istnieje ryzyko nieodwracalnej utraty danych!), ale na ekranie komputera pojawił się błąd 1110, to najprawdopodobniej twój telefon ma wadliwe oprogramowanie. Masz dwie możliwości – usunąć wszystko w trybie DFU i pożegnać się ze swoimi danymi lub skorzystać z profesjonalnej usługi odzyskania danych z telefonu z błędem 1110, 1100 lub 1111 w APPLEMOBILE.PL i odzyskać całą zawartość.

iPhone po ponownym uruchomieniu wisi na logo, co robić? | Naprawa błędu error 1110 przez iMFC z zachowaniem odzyskaniem danych

Nasz serwis może się pochwalić dużymi osiągnięciami w kwestii odzyskiwania danych w telefonach z tą usterką. Przeglądając opinie o naszej firmie natkniesz się na wiele pozytywnych opinii, gdzie nasi Klienci chwalą naszą pracę i to nawet podczas, gdy korzystali już z usług innych firm, które próbowały odzyskać dane, ale im się nie udało, a nam owszem tak.

Odzyskanie zdjęć z iPhone po upadku

Jeżeli Twój iPhone upadł i nie możesz go włączyć lub widzisz, że działa, ale wyświetlacz uległ zniszczeniu przez co nie możesz odzyskać plików, a nie chcesz go naprawiać, to oferujemy Ci usługę odzyskania danych z takiego urządzenia.

Zgranie danych z iPhone, który nic nie wyświetla
Zgranie danych z iPhone, który nic nie wyświetla

Jeżeli iPhone upadł i nie możesz wykonać kopii zapasowej, a nie chcesz utracić danych z iphone po upadku, zgłoś się do naszego serwisu, a my wykonamy kopię wybranych danych jak zdjęcia czy filmy lub kopię całego urządzenia, którą będziesz mógł przenieść do nowego iPhone’a.

 • Nie naprawiaj telefonu, który i tak chcesz wymienić
 • Odzyskaj wszystkie dane z telefonu, który uległ zniszczeniu
 • Zgraj tylko zdjęcia i filmy na zewnętrzny nośnik lub wybierz ofertę klonowania całej zawartości
 • Ciesz się danymi ze starego telefonu w nowym urządzeniu bez konieczności naprawiania go

Czasem w wyniku upadku telefon, który posiadasz ulega dużo poważniejszemu uszkodzeniu, a konkretnie uszkodzeniu płyty głównej. Szczególnie podatne na takie awarie są nowe modele, których płyty główne zaprojektowane zostały w konstrukcji kanapkowej. Połączenia pomiędzy płytami są bardzo kruche i przy nawet niewielkim upadku potrafią popękać i rozerwać się. Konsekwencją takiej awarii jest brak poprawnej pracy z racji braku komunikacji pomiędzy elementami płyt głównych – przestają działać różne funkcje – nie ma zasięgu, nie ma dotyku, nie ma obrazu choć ekran jest sprawny itd. Wtedy konieczne jest odbudowanie połączeń na płycie i jej naprawa.

@applemobile.pl Naprawiamy płyty główne w iPhone. Jeżeli Twój iPhone utracił zasięg po upadku jak w tym iPhone 12 Mini, skorzystaj z naszej naprawy w APPLEMOBILE.PL w #szczecin na Wojska Polskiego 50 lub wysyłkowo przez naszą stronę www. #pcb #mainboard #phone #fixphone #serviceiphone ♬ My Addiction – Alex Guesta

Jak odzyskać dane z iPhone po ich skasowaniu?

Co zrobić gdy skasowałeś coś z iPhone’a przez przypadek i potrzebujesz teraz to odzyskać? Wszystko zależy od tego jakie usługi masz uruchomione oraz jakiego rodzaju dane skasowałeś. Jeżeli skasować zdjęcie lub film z galerii, to aby odzyskać skasowane zdjęcia wystarczy, że przejdziesz do aplikacji Zdjęcia, następnie z dolnej belki wybierzesz Albumy i zjedziesz na sam koniec listy.

Tam znajduje się folder nazwany jako Ostatnio usunięte. Znajdziesz w nim skasowane filmy i zdjęcia, które będą tam przechowywane do 40 dni od ich skasowania.

Jeżeli posiadasz iCloud+ i korzystasz z chmury plików iCloud, pliki w niej zapisane także są zabezpieczone na wypadek ewentualnego skasowania. Jeżeli skasujesz jakiś plik z chmury iCloud, wystarczy, że wejdziesz na https://icloud.com i zalogujesz się do swojego Apple ID, a następnie klikniesz w Drive i wybierzesz ostatnio usunięte.

Jak odzyskać pliki z chmury iCloud
Jak odzyskać pliki z chmury iCloud

 

Możesz także odzyskać inne skasowane pliki – zakładki z Safarii, kontakty, kalendarze. Wystarczy, że po zalogowaniu klikniesz „kropeczki: w prawym górnym rogu i z listy wybierzesz Odzyskiwanie danych.

Odzyskiwanie danych z chmury po ich skasowaniu w iCloud
Odzyskiwanie danych z chmury po ich skasowaniu w iCloud

Poza pliki z chmury iCloud, do odzyskania są także skasowane kontakty, zakładki z przeglądarki internetowej Safari, czy wpisy w Kalendarzu.

Jak odzyskać skasowane wiadomości SMS z iPhone?

Wiadomości SMS w iPhonie można w bardzo prosty sposób odzyskać po ich skasowaniu. Wszystkie skasowane wiadomości są przechowywane w jego pamięci przez 40 dni od dnia skasowania. By odzyskać skasowane smsy z iPhone, wystarczy wejść do aplikacji Wiadomości, a następnie dotknąć przycisku Edytuj w lewym górnym rogu i z listy wybrać Pokaż ostatnio usunięte.

Jak odzyskać skasowane wiadomości SMS z iPhone
Jak odzyskać skasowane wiadomości SMS z iPhone

Wystarczy wskazać wiadomości, które chcemy odzyskać i dotknąć przycisku Odzyskaj. Skasowane wcześniej wiadomości SMS powrócą do głównej skrzynki z wiadomościami.

Czy można odzyskać dane z iPhone zablokowanego kodem, bez znajomości kodu?

Po co w iPhonie istnieje funkcja kodu zabezpieczającego? Dla prywatności i bezpieczeństwa danych zapisanych w jego pamięci. Apple robi bardzo wiele, aby zapisane dane w telefonie były bezpieczne, a same urządzenia odporne na próby nieautoryzowanego dostępu do danych bez znajomości kodu.

Czy to znaczy, że nie istnieje możliwość odzyskania danych z telefonu zablokowanego kodem, którego nie znamy? Nie do końca. O ile najnowsze modele iPhone’a na bieżąco aktualizowane są w zasadzie bardzo trudne, żeby nie powiedzieć, niemożliwe do złamania, szczególnie gdy włączymy w nim zabezpieczenie w postaci wymazania danych po 10 krotnym źle wpisanym haśle, o tyle w przypadku starszych modeli, szczególnie tych podatnych na atak chekm8, a więc wszystkie starsze modele do iPhone’a X włącznie, odzyskanie danych nawet bez znajomości kodu jest możliwe. Natomiast wymaga to specjalistycznej wiedzy oraz czasu, a to przekłada się na wysoki koszt. Wycena takiej usługi jest wyliczana indywidualnie, zależy od tego ilu cyfrowy jest kod, czy jest to wyłącznie kod cyfrowy czy alfanumeryczny. Służy do tego chociażby oprogramowanie UFED firmy Cellebrite, GrayKey czy DriveSavers.

Natomiast wyceny usługi zaczynają się od kwot 4 cyfrowych i bardzo często kończą na pięcio. Dlatego jeżeli nie masz w telefonie czegoś naprawdę wartościowego, odzyskiwanie danych z zablokowanego kodem telefonu najpewniej Cię nie zainteresuje.

APPLEMOBILE.PL

Serwis iPhone Szczecin | Naprawa iPhone iPod iPad Macbook Apple

Wojska Polskiego 50/U9 (wejście od strony Jagiellońskiej 84, obok Columbus Cafe)
70-475 Szczecin
☎️ 500 132 200
☎️ 889 277 288

Autoryzowany serwis APPLEMOBILE.PL – O nas.

Zapraszamy wszystkich odwiedzających portal AppleMobile.pl do skorzystania z bogatej oferty serwisowej mobilnych produktów Apple. W APPLEMOBILE.PL od 2007 roku zajmujemy się kompleksową naprawą mobilnych produktów marki Apple.

Jako jeden z nielicznych w regionie, a obecnie jedyny serwis produktów Apple w Szczecinie, należymy do sieci autoryzowanych serwisów MyApple, zrzeszających najbardziej wszechstronne i profesjonalne serwisy Apple w kraju, zajmujące się pogwarancyjną obsługą serwisową produktów Apple. Szeroki zakres wiedzy na temat elektroniki, bogate doświadczenie poparte wiedzą i długoletnim stażem w naprawach telefonów komórkowych, stawia nas na czele punktów naprawczych w regionie, a także najlepszych pogwarancyjnych serwisów Apple w kraju.

APPLEMOBILE.PL

Wojska Polskiego 50 (wejście od Jagiellońskiej 84)
tel: 500 132 200
tel: 889 277 288
https://serwis.applemobile.pl

5/5 - (1)
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *