Dlaczego iPhone SE2020 restartuje się po kilku minutach od włączenia? Czy to wada technologiczna SE 2?
Dlaczego iPhone SE2020 restartuje się po kilku minutach od włączenia? Czy to wada technologiczna SE 2?

Dlaczego iPhone SE2020 restartuje się po kilku minutach od włączenia? Czy to wada technologiczna SE 2?

0

Włączasz iPhone SE2020, a ten po kilku minutach samoczynnie restartuje się i tak w kółko co kilka minut? Nie działa mikrofon, głośnik albo dotyk? Wszystko wskazuje na to, że mamy odkrytą poważną wadę technologiczną w konstrukcji iPhone SE2020 niczym ta w iPhonie 7 dotycząca wady kodeku audio.

Jeżeli zastanawiasz się dlaczego Twój iPhone SE2020 restartuje się po kilku minutach od włączenia, to możemy Ci udzielić odpowiedzi na to pytanie – uległ awarii. W tym modelu Apple również wprowadziło funkcję samo diagnozy, która w razie wykrycia usterki tworzy specjalny raport o awarii, wskazując na to, co nie działa. O tym, że raport został utworzony jesteśmy informowani właśnie poprzez restart po kilku minutach od uruchomienia telefonu. Jeżeli chcesz się dowiedzieć co powoduje restart i jaka jest usterka, wystarczy, że odczytasz informację z raportu Panic Full. Można to zrobić za pomocą iDevice Panic Log Analyzer dla systemu Windows o czym pisałem tutaj (https://applemobile.pl/iphone-resetuje-sie-co-kilka-minut-i-uruchamia-ponownie-jak-sprawdzic-dlaczego/), bądź poprzez dedykowaną stronę PanicFull.com dla osób, które nie mają dostępu do systemu Windows.

Czy to już wada technologiczna iPhone SE2020?

W przypadku iPhone SE2020 na całym świecie odnotowuje się co raz większą ilość zgłoszeń dotyczących restartowania się tego modelu telefonu co kilka minut. Według raportu Panic Log przyczyną awarii jest uszkodzenie Mirofon 1 lub złącza ładowania Lightning. Oba elementy znajdują się na jednym module flex ładowania.

Jednak na forach techników serwisowych zajmujących się naprawami produktów Apple co raz więcej osób donosi, że sama wymiana modułu flex ładowania w iPhone SE2020 nie rozwiązuje problemu. Mimo wymiany telefon iPhone SE2020 wciąż się restartuje. Dodatkowo mogą nie działać jego funkcje jak: głośnik trybu głośnomówiącego, mikrofon rozmów, dotyk. I to pomimo iż elementy są sprawne.

Dzieje się tak, ponieważ w laminacie płyty głównej dochodzi do degradacji linii sygnałowych w okolicach czytnika karty SIM. Line te biegnące w wewnętrznej warstwie laminatu płyty głównej komunikują moduł flex ładowania przez konektor J6400 do procesora A13. Wewnętrzne naprężenia pod czytnikiem doprowadzają do pęknięcia ścieżek, przez co procesor nie otrzymuje sygnałów interpretując to jako awarię elementów na module flex ładowania.

Jak naprawić resetujący się iPhone SE2020, gdy wymiana modułu ładowania flex nie pomaga? 

Gdy iPhone SE2020 restartuje się co kilka minut, jego mikrofon nie działa, dotyk przestaje pracować lub głośnik w trybie głośnomówiącym nie odpowiada, należy w pierwszej kolejności odczytać Pani Log i zinterpretować przyczynę usterki. Jeżeli wykryta usterka to Microphone 1 lub Charging Port Flex (Dock), należy podłączyć nowe złącze ładowania i zweryfikować poprawność działania. Jeżeli podpięcie nowego modułu ładowania nie rozwiązuje problemu, należy dokonać pomiarów na złączu J6400, szczególnie linię I2C1_AP_SDA.

Jeżeli wskazania są niepoprawne, najprawdopodobniej nasz telefon uległ awarii w wyniku domniemanej wady technologicznej.

Jak naprawić wadę technologiczną w iPhone SE2020 linii I2C1_AP_SDA? 

Naprawa polega na odbudowie linii biegnącej od procesora do konektora J6400. W wyniku pęknięcia ścieżki w laminacie pod czytnikiem SIM, jej odbudowa jak to ma miejsce w przypadku wady technologicznej iPhone 7 pod układem audio nie ma sensu.

Demontaż czytnika jest operacją wysoce ryzykowną. Dlatego zdecydowanie pewniejszym i mniej ryzykownym jest rozwiązanie w postaci odbudowy całej ścieżki (lub ścieżek!), które uległy degradacji.

Nie działa dotyk w iPhone SE2020 i nie jest to wina ekranu. Jak naprawić iPhone SE 2?

Pod czytnikiem karty SIM prowadzą także ścieżki od komunikacji konektora dotyku wyświetlacza do procesora. Jeżeli w Twoim iPhonie SE2020 nie działa dotyk, a wymiana wyświetlacza na nowy nie rozwiązuje problemu, najprawdopodobniej powodem jest tutaj domniemana wada technologiczna laminatu. Naprawa wymaga odbudowania ścieżek komunikacyjnych do procesora.

Gdzie naprawić iPhone SE2020 z usterką objawiającą się resetowaniem co kilka minut? 

Zachęcamy do skorzystania z usług wyspecjalizowanego serwisu APPLEMOBILE.PL w Szczecinie, będącego autoryzowanym serwisem pogwarancyjnym MyApple.

Na naprawę udzielamy 6 miesięcznej gwarancji. Podczas jej realizacji nie kasujemy zawartości pamięci telefonu. Realizujemy także naprawy wysyłkowe na terenie całego kraju.

APPLEMOBILE.PL

Serwis iPhone Szczecin | Naprawa iPhone iPod iPad Macbook Apple

Wojska Polskiego 50/U9 (wejście od strony Jagiellońskiej 84, obok Columbus Cafe)
70-475 Szczecin
500 132 200
889 277 288

5/5 - (8)
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *