Home Newsy W Nowym Jorku za przejazd zapłacisz niedługo iPhone’m
W Nowym Jorku za przejazd zapłacisz niedługo iPhone’m
0

W Nowym Jorku za przejazd zapłacisz niedługo iPhone’m

0

Apple sukcesywnie rozwija swoją usługę finansową przenosząc ją do innych krajów, a także sukcesywnie poszerzając jej możliwości. Już niedługo mieszkańcy Nowego Jorku będą w stanie zapłacić za przejazd środkami transportu miejskiego wykorzystując do tego celu Apple Pay.

Zgodnie z treścią najnowszych informacji rozpowszechnianych przez New York Times władze Nowego Jorku zaczęły już prowadzić wstępne prace zmierzające do zamiany kart MetroCard na terminale zbliżeniowe, które mają obsługiwać popularne standardy w tym Apple Pay.

Plan przedsięwzięcia został już zatwierdzony i zgodnie z jego harmonogramem prace modernizacyjne ruszą pod koniec 2018 roku. Na ich realizację potrzeba jednak dwóch lat. Efektem ma być 500 stacji metra oraz 600 autobusów odpowiednio przystosowanych do dokonywania płatności za pomocą smartfonów. Co ciekawe do użytku zostaną także wprowadzone specjalne karty kompatybilne z czytnikami, a będą one kierowane głównie do osób, które nie posiadają urządzeń z wbudowanym modułem NFC.

Źródło: 9To5Mac

 

W Nowym Jorku za przejazd zapłacisz niedługo iPhone’m

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)