Kolejne kraje ze wsparciem dla Apple Pay już niedługo

Kolejne kraje ze wsparciem dla Apple Pay już niedługo

0

Kilka dni temu usługa finansowa od Apple oficjalnie pojawiła się w Irlandii, gdzie w wielu miejscach można już płacić zbliżeniowo za towary i usługi wykorzystując do tego celu iPhone’a, Apple Watch’a, a przy zakupach w sieci także przeglądarkę Safari.

Wiele wskazuje na to, że do listy obecnych czternastu państw wspierających Apple Pay dołączą niedługo dwa kolejne kraje. Jak bowiem donosi serwis MacGeneration powołując się na pewne źródła rodem z Belgii usługa ta w maju ma pojawić się właśnie w tym kraju. Informacje mają być rzetelne ponieważ ich fundamentem są dwa lokalne banki.

Belgia to jedno z europejskich państw, w którym w najbliższym czasie ruszy Apple Pay. Kolejnym mają być Włochy. Na fakt ten wskazuje pojawienie się strony internetowej poświęconej płatnościom zbliżeniowym od Apple. Co ciekawe wiadomo, że już na starcie usługi dostęp do niej będą mieli klienci takich podmiotów jak UniCredit, Carrefour oraz Banca i Boon.

Warto w tym miejscu wspomnieć, iż zgodnie z treścią wypowiedzi wiceprezes Apple – Jennifer Bailey usługa Apple Pay w tym roku ma zawitać do kolejnych, europejskich państw. Niestety cały czas nieznany jest przybliżony termin debiutu Apple Pay w Polsce.

Źródło: xPats

 

Kolejne kraje ze wsparciem dla Apple Pay już niedługo

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *