Home Newsy Kilka nowych informacji na temat głośnika HomePod
Kilka nowych informacji na temat głośnika HomePod
0

Kilka nowych informacji na temat głośnika HomePod

0

W ostatnim czasie bardzo gorącym tematem na łamach portali technologicznych jest głośnik HomePod, którego przedsprzedaż ruszy już jutro w trzech pierwszych krajach. Będą nimi USA, Wielka Brytania oraz Australia. Wiosną urządzenie zawita na rynek niemiecki oraz francuski. Co ciekawe Apple bardzo ostrożnie podaje dane dotyczące funkcji i specyfikacji technicznej swojego nowego produktu sprawiając, iż spowite jest ono aurą tajemniczości.

Na szczęście doskonale sprawują się tutaj wszelkiej maści media podając do publicznej wiadomości co potrafi oraz jakie ograniczenia funkcjonalne niesie ze sobą wyczekiwany produkt. Nie tak dawno, bo na początku tego tygodnia do sieci trafiła informacja, iż HomePod będzie umożliwiał obsługę kilku kont użytkowników przy czym tylko główny profil będzie miał dostęp do wszystkich funkcji.

Wiadomo już także, że początkowo będzie można obsłużyć głośnik z wykorzystaniem asystenta Siri jedynie w języku angielskim. Dopiero wraz z kolejnymi aktualizacjami urządzenie dostanie wsparcie dla innych języków. Produkt objęty będzie także specjalnym ubezpieczeniem AppleCare+ od nieszczęśliwych wypadków, choć za tę opcję trzeba będzie dopłacić w USA 39 dolarów. Apple ujawniło również jak będzie wyglądało sterowanie tym urządzeniem. Górna pokrywa jest panelem dotykowym oraz prostym wyświetlaczem prezentującym między innymi animację dla Siri. Pojedyncze stuknięcie w ten element konstrukcji wstrzyma kub wznowi odsłuch muzyki, podwójne stuknięcie przeskoczy o jeden utwór do przodu, a potrójne cofnie o jeden utwór. Dotknięcie i przytrzymanie ma uruchamiać asystenta głosowego Siri.

Niestety zaraz po debiucie głośnik nie będzie wyposażony we wszystkie funkcje jakie zostały zaprezentowane w czerwcu zeszłego roku. Mowa między innymi o obsłudze multi-room z AirPlay 2 oraz możliwość parowania dwóch głośników w ceku stworzenia zestawu stereofonicznego. Opcje te mają być dodane z czasem wraz z jedną z aktualizacji oprogramowania.
Wiadomo już też, że do obsługi głośnika HomePod wymagany będzie system minimum iOS 11.2.5 oraz iTunes w wersji 12.7.3.

 

Kilka nowych informacji na temat głośnika HomePod

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *