Nowy kampus Apple

Nowy kampus Apple

0

Temat budowy nowego kampusu Apple nie jest świeży, bowiem przewija się w sieci od ponad roku. Na przestrzeni tego czasu można było za sprawą newsów śledzić postęp prac budowy nowej siedzimy firmy z Cupertino. Dziś już wiadomo w obliczu oficjalnego komunikatu, że nowe lokum jest prawie ukończone.

Jak poinformowało Apple już w kwietniu tego roku do budynku przeprowadzą się pierwsi pracownicy, a do jesieni znajdzie się tam całość załogi, czyli ponad 12 tysięcy osób. W tym czasie też zakończą się wszelkie prace wykończeniowe. Cały kampus, który został ochrzczony mianem „Apple Park” zajmuje powierzchnię 70 hektarów i jest ulokowany niedaleko starej siedziby firmy. Główny budynek to oszklone 260 tys m2 naszpikowane nowoczesną i przyjazną dla środowiska technologią. Cały kampus zasilany jest energią odnawialną.

Na terenie kampusu znajduje się również audytorium, w którym w przyszłości organizowane mają być konferencje Apple. Zostało ono nazwane na cześć Steve’a Jobsa „Steve Jobs Theater” i pomieści 1000 osób. Apple nie zapomniało też o gościach, którzy zechcą odwiedzić kampus. Specjalnie dla nich wybudowano Apple Store oraz kawiarnię. Będzie można również pospacerować. W parku otaczającym Apple Park znajduje się licząca trzy kilometry trasa, w której krajobraz wkomponowano również sad, czy staw.

Pracownicy zaś będą mogli skorzystać w czasie wolnym z clubu fitness, zajmującym powierzchnię 10 tys m 2.

Źródło: Apple

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *