SSD230S z kośćmi 3D NAND w ofercie TRANSCEND

SSD230S z kośćmi 3D NAND w ofercie TRANSCEND

0

Firma TRANSCEND prezentuje dyski SSD230S oparte na kościach 3D NAND TLC.

SSD230S to dysk formatu 2,5” wykorzystujący interfejs SATA III 6 Gb/s i zarządzany przez kontroler Silicon Motion 2258. Jest to pierwszy model w ofercie TRANSCEND z technologią 3D NAND TLC. Jej zastosowanie pozwala na tworzenie dysków o wydajności i żywotności zauważalnie lepszych niż w przypadku tradycyjnych kości TLC, przy zachowaniu przystępnej ceny.

Parametr TBW (Terabytes Written) wersji 512 GB plasuje się na poziomie 364 TB. Oznacza to, że przez 99 lat można na nim codziennie dokonywać cyklu zapisu/kasowania 10 GB danych. Natomiast zarówno odczyt i zapis próbki 4K w przypadku tego modelu wynosi 85 000 IOPS.

 

TRANSCEND SSD Scope

Dostępna na stronie producenta aplikacja TRANSCEND SSD Scope pomaga w zachowaniu maksymalnej wydajności dysku oraz zwiększeniu bezpieczeństwa przechowywanych na nim danych. Aplikacja umożliwia monitorowanie pracy dysku poprzez odczyty parametrów S.M.A.R.T., wymuszenie aktywacji funkcji TRIM oraz łatwą aktualizację firmware. Dodatkowo oprogramowanie pozwala na proste sklonowanie dotychczasowego dysku systemowego.

Gwarancja i cena

Sugerowane ceny dysków TRANSCEND SSD230S wynoszą:

  • 128 GB – 267 PLN
  • 256 GB – 447 PLN
  • 512 GB – 841 PLN

Dyski wkrótce trafią do sprzedaży w Polsce.

Produkty są objęte trzyletnią gwarancją producenta.

Specyfikacja: 

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *