Nowy iPhone z technologią AR

Nowy iPhone z technologią AR

0

Na łamach internetowych portali nie pierwszy raz przewija się temat technologi rozszerzonej rzeczywistości, nad którą pracuje Apple. Firma podchodzi do zagadnienia bardzo poważnie i już wkrótce powinniśmy ujrzeć pierwsze, namacalne rezultaty jej przedsięwzięć w tym zakresie.

Według informacji jakie trafiły dziś do sieci za sprawą serwisu Business Insider technologia rozszerzonej rzeczywistości może zadebiutować jeszcze w tym roku wraz z premierą iPhone’a 8/X. Apple do prac nad jej rozwojem i implementacją do urządzeń miało zatrudnić aż 1000 osób.

Najnowszy raport sugeruje zastosowanie rozwiązania głównie w postaci kamery 3D i licznych czujników, które pozwalałyby na wielofunkcyjne wykorzystanie technologii AR. Póki co jednak nie wiadomo jakie mają być to opcje. Sugeruje się, iż przednia kamera pozwoli na mapowanie fotografowanych obiektów, co mogłoby być wykorzystane do rozpoznawania twarzy użytkownika w kwestii bezpiecznego dostępu do pamięci urządzenia.

Nowe modele iPhone’a powinny zostać zaprezentowane we wrześniu tego roku. Zgodnie z treścią licznych plotek mają to być odświeżone wersje obecnych modeli 7 oraz 7 Plus oraz flagowy wariant o całkiem nowej konstrukcji. Apple ma zastosować w nim między innymi zakrzywiony ekran typu OLED i obudowę wykonaną ze szkła i aluminium.

Źródło: 9To5Mac

 

Nowy iPhone z technologią AR

Oceń post
tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *