Nowe procesory Intel konkurencją dla A5 ?
0

Nowe procesory Intel konkurencją dla A5 ?

0

Ciekawą informacją, jest wprowadzenie przez Intel nowej serii procesorów Atom o nazwie Oak Trail, stworzonych z myślą o zastosowaniu w tabletach.

Procesory te mogłyby stanowić bezpośrednią konkurencję dla nowych A5, znajdujących się we wnętrzu iPada 2.
Na ich temat obszernego komentarza udzielił CEO (Chief Executive Officer) firmy Apple, Paul Otellini. Prognozuje on, że Intel Atom Oak Trail będzie zdecydowanym faworytem wśród wszystkich procesorów zasilających tablety i smartfony. Podkreśla on, że jest bardzo optymistycznie nastawiony na szanse tego procesora w zestawieniu z konkurencją, mimo że minie trochę czasu nim stanie się on popularny.

Wprowadzenie Oak Trail?a zapowiada się na przyszły miesiąc.

Piszemy jednak, że procesory te tylko mogłyby być konkurencją dla Apple, ponieważ krążą plotki, według których Intel wystosował specjalną propozycję, dotycząca zastosowania tych nowych 45nm chipów w nowych urządzeniach z pod znaku nadgryzionego jabłka. Skorzystanie z tej propozycji było by korzystne dla obu stron, szczególnie z uwagi na wysoką sprzedaż produktów Apple w ostatnim czasie.

Współpraca ta miała by jednak większy sens, gdyby Intel popracował nad zmniejszeniem zużycia energii, które jest za wysokie nawet w tych właśnie najmniejszych procesorach. Zastosowanie ich w takich urządzeniach jak iPad, czy iPhone diametralnie skróciło by czas pracy baterii.

Jeśli jednak Intel zdoła naprawić ten problem i faktycznie dojdzie do współpracy firm Intel i Apple, przyszłość znanych nam tabletów i telefonów zapowiada się ciekawie.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *