Obudowy z włókna węglowego w nowej ofercie Apple ?
0

Obudowy z włókna węglowego w nowej ofercie Apple ?

0

Według informacji udzielonych ostatnio przez AppleInsider.com, Apple rozważa wykorzystanie włókna węglowego jako materiału do obudowy nowych urządzeń.

Główną zaletą tego materiału była by wysoka wytrzymałość urządzeń, przy zmniejszonej wadze. Różnica ta szczególnie odczuwalna by była w iPhonie, w którym zamiast aluminium i szkła pojawiło by się właśnie włókno węglowe.

Za nowym projektem lekkiej i wytrzymałej obudowy stoi Kevin Kennedy, który przez 14 lat pracował nad budową ram rowerowych z włókna węglowego. Aktualnie zajmuje pozycję Starszego Inżyniera w firmie Apple, gdzie teraz wykorzystuje doświadczenie zdobyte w poprzednich latach.

Mało prawdopodobne, że Apple zrezygnuje z patentowanych ostatnio stali i szkła. Włókno węglowe będzie raczej jedną z proponowanych wersji w ofercie. Zresztą wygląda na to, że będzie to najdroższa wersja, z uwagi na wysoką cenę włókna węglowego o gęstym splocie.

Materiał ten staje się ostatnio coraz bardziej popularny, głównie z uwagi właśnie na wysoką wytrzymałość, oraz atrakcyjny wygląd. Na zastosowanie tego materiału w przyszłych urządzeniach Apple pozostaje nam poczekać.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *