Home Newsy N.O.V.A 3 już wkrótce dla urządzeń Apple z procesorem A5
N.O.V.A 3 już wkrótce dla urządzeń Apple z procesorem A5
0

N.O.V.A 3 już wkrótce dla urządzeń Apple z procesorem A5

0

Potwierdziły się domysły, według których Gameloft miałby pracować na produkcjami opartymi o silnik Unreal Engine, w wyniku czego powstały by gry przeznaczone dla systemu iOS.

O tym, że pojawienie się nowego procesora w produktach Apple staje się doskonałym polem do popisu dla producentów gier pisaliśmy już jakiś czas temu. Jako jeden z pierwszych fakt ten wykorzystuje Gameloft.

Unreal Engine Epic Games wykorzystany ma być w czterech grach Gameloftu. Jedną z nich będzie trzecia odsłona znanego już z innych platform shootera Near Orbit Vanguard Alliance ( N.O.V.A 3 )
Wizja, środowisko i fabuła science – fiction tej gry podobna jest to serii gier Halo. Gra ta zostanie zoptymalizowana w ten sposób aby wykorzystać możliwości procesora A5 dostępnego już w iPadzie 2 ( wkrótce również w iPhonie i iPodzie piątej generacji).

Na premierą gry będziemy musieli jeszcze poczekać, bo najprawdopodobniej przypadnie ona na świąteczny okres końca roku 2011.

Według zapowiedzi N.O.V.A 3 ma być bezpośrednim rywalem pod względem graficznym dla Rage HD lub Infinity Blade, które aktualnie jest faworytem dla wyróżnienia na Apple Design Awards, zorganizowanego podczas tegorocznego WWDC.

Informacja o kolejnych tytułach przeznaczonych dla iOS na pewno ucieszy tych posiadaczy iPad?a 2 którzy chcieliby wykorzystać możliwości tabletu w tego typu grach.

Na razie nie mamy informacji dotyczących pozostałych trzech gier, nad którymi pracuje Gameloft, ale ich premiera przewidziana zostanie zapewne na ten sam okres co N.O.V.A 3.