N.O.V.A 3 już wkrótce dla urządzeń Apple z procesorem A5
0

N.O.V.A 3 już wkrótce dla urządzeń Apple z procesorem A5

0

Potwierdziły się domysły, według których Gameloft miałby pracować na produkcjami opartymi o silnik Unreal Engine, w wyniku czego powstały by gry przeznaczone dla systemu iOS.

O tym, że pojawienie się nowego procesora w produktach Apple staje się doskonałym polem do popisu dla producentów gier pisaliśmy już jakiś czas temu. Jako jeden z pierwszych fakt ten wykorzystuje Gameloft.

Unreal Engine Epic Games wykorzystany ma być w czterech grach Gameloftu. Jedną z nich będzie trzecia odsłona znanego już z innych platform shootera Near Orbit Vanguard Alliance ( N.O.V.A 3 )
Wizja, środowisko i fabuła science – fiction tej gry podobna jest to serii gier Halo. Gra ta zostanie zoptymalizowana w ten sposób aby wykorzystać możliwości procesora A5 dostępnego już w iPadzie 2 ( wkrótce również w iPhonie i iPodzie piątej generacji).

Na premierą gry będziemy musieli jeszcze poczekać, bo najprawdopodobniej przypadnie ona na świąteczny okres końca roku 2011.

Według zapowiedzi N.O.V.A 3 ma być bezpośrednim rywalem pod względem graficznym dla Rage HD lub Infinity Blade, które aktualnie jest faworytem dla wyróżnienia na Apple Design Awards, zorganizowanego podczas tegorocznego WWDC.

Informacja o kolejnych tytułach przeznaczonych dla iOS na pewno ucieszy tych posiadaczy iPad?a 2 którzy chcieliby wykorzystać możliwości tabletu w tego typu grach.

Na razie nie mamy informacji dotyczących pozostałych trzech gier, nad którymi pracuje Gameloft, ale ich premiera przewidziana zostanie zapewne na ten sam okres co N.O.V.A 3.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *