Problemy z produkcją baterii do iPodów
0

Problemy z produkcją baterii do iPodów

0

Po ostatnich tragicznych wydarzeniach w Japonii Apple ma problem z niedoborem akumulatorów litowo – polimerowych wykorzystywanych między innymi w iPodach.

Po tamtejszych trzęsieniach ziemi japoński dostawca został zmuszony do zamknięcia swoich obiektów i wstrzymania produkcji akumulatorów. Japońska firma Kuhera, która szczyci się 70 – procentowym udziałem w światowym rynku produkcji polimerowych akumulatorów litowo jonowych zamknął swoją fabrykę w Iwaki, znajdującego się w pobliżu epicentrum trzęsienia ziemi.

Spadek produkcji akumulatorów w Japonii zmusi producentów Chin i Stanów Zjednoczonych do zwiększenia produkcji, ale minie trochę czasu nim uda się uzupełnić te braki.

Według oficjalnych informacji wyżej wspomniana fabryka w Iwaki uniknęła bezpośrednich konsekwencji trzęsienia ziemi, ale rozległe uszkodzenia pobliskiego portu uniemożliwił dostawy niezbędnego do produkcji akumulatorów polichlorku polimeru.

Ciekawe, że raport w tej sprawie zawiera informację o niedoborze baterii stosowanych tylko w iPodach, skoro ta sama firma zajmowała się zaopatrzeniem Apple w zespoły zasilania dla iPhone?ów czy iPad?ów. Możliwe że zapasy Apple w akumulatory dla tych urządzeń zminimalizują problemy ze zmniejszeniem produkcji.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *