Apple Store pomaga poszkodowanym w Japonii
1

Apple Store pomaga poszkodowanym w Japonii

1

O tym, że firma Apple jest żywo zainteresowana problemami Japonii, można się przekonać odwiedzając ich oficjalną stronę.
Firma zbiera doraźne wpłaty na rzecz poszkodowanych w kwotach od 5 $ do 200 $.

Jak się okazuje, Japończycy mogą również skorzystać z praktycznej pomocy oferowanej przez punkty Apple Store na terenach dotkniętych katastrofą.

Sklepy te zaoferowały schron i dostęp do najnowszych informacji dla poszkodowanych. Mimo trzęsień ziemi niemal wszystkie punkty Apple Store pozostały otwarte i zawiesiły działalność, aby nieodpłatnie udostępnić komputery, Internet czy telewizję potrzebującym. W obliczu tragedii dostęp do informacji jest dla Japończyków wyjątkowo ważny.

Przy pomocy iPhone-ów, iPad-ów czy Mac-ów starsi i młodsi Japończycy mogą skontaktować się z rodziną czy znajomymi. Pracowników Apple należy pochwalić za ten niezwykle ludzki odruch.

Cały czas w Apple Store prowadzony jest wolontariat, gdzie posiadacze telefonów ( nie tylko iPhone-ów ) mogą naładować baterie. Aby pomóc swoim rodakom, pracownicy tych punktów nie skorzystali z możliwości niepojawienia się w pracy bez podania przyczyny.

Za ten gest firmie należy się ogromna pochwała i choć niektórzy mogli by to nazwać elementem polityki Apple, wprowadzonym w celach marketingowych, to naszym zdaniem jest to wyjątkowy, bezinteresowny gest.

korekta: Iwona Chmiel

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *