Szwajcaria najprzyjaźniejsza dla Mac OS X
0

Szwajcaria najprzyjaźniejsza dla Mac OS X

0

Dla tych, którzy zastanawiali się gdzie komputery z Macintoshem są najbardziej popularne, portal rogal.pingdom.com przedstawił wyniki badania, mającego na celu udzielenie odpowiedzi na to pytanie.

Podstawą do uzyskania potrzebnych danych była analiza najczęściej odwiedzanych stron internetowych. Firma StatCounter monitorowała, z jakich systemów operacyjnych dokonywano wizyt. Aby analiza ta była jak najdokładniejsza firma prześwietliła przeszło 3 miliony stron. Wynik badania przedstawia poniższa tabela.

Wbrew pozorom okazało się, że USA nie znalazło się na szczycie tej listy. Z wynikiem 17,61% znalazła się na 3 pozycji. Najwięcej Mac-ów używanych jest w Szwajcarii, zaraz potem w Luksemburgu.

Zaraz za listą dziesięciu pierwszych państw znalazły się: Szwecja, Japonia, Wielka Brytania, Francja, Belgia i Finlandia.

Wynik drugiego badania przeprowadzonego przez tę samą firmę przedstawia udział Mac OS w rynkach poszczególnych kontynentów. Tutaj obeszło się bez niespodzianek. Na pierwszym miejscu znalazła się Ameryka Północna, zaraz za nią Australia i Oceania, a trzecią pozycję zajmuje rynek europejski.

Komputery Apple są jednak coraz bardziej popularne na rynku europejskim i chociaż oczywiste jest, że nie mogą konkurować z Windowsem, to możemy się spodziewać, że będziemy je spotykać coraz częściej.

korekta: Iwona Chmiel

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *