Nowe plotki na temat ekranu iPhone’a 8

Nowe plotki na temat ekranu iPhone’a 8

0

Niemal wszystkie plotki dotyczące nadchodzącego, flagowego modelu iPhone’a sugerują, iż zostanie on wyposażony w ekran typu OLED. Ostatnio jednak pojawiły się pewne sprzeczności związane z konstrukcją ekranu, a dokładniej rzecz ujmując z jego krzywizną.

Niemal od samego początku mówiło się o wyświetlaczu zakrzywionym po bokach, tymczasem kilka dni temu do sieci trafiła informacja, iż Apple zastosuje jednak płaski ekran, co ma być podyktowane problemami na etapie produkcji tego komponentu.

Dziś za sprawą serwisu Nikkei powraca temat zaokrąglonej płaszczyzny, choć zakrzywionej w mniejszym stopniu niż wstępnie sądzono. Zdaniem redaktorów azjatyckiego portalu iPhone 8/X, czy też Edition (w sieci pojawiają się różne formy nazewnictwa) będzie posiadał ekran OLED zaokrąglony po bokach lecz w mniejszym stopniu niż ma to miejsce w smartfonie Samsung Galaxy S7 Edge.

Ten sam raport potwierdza przypuszczenia analityka Ming Chi Kuo, który jakiś czas temu wypowiadał się w zakresie wielkości ekranu topowego modelu jabłkowego smartfona. Jego robocza powierzchnia ma wynosić 5,2 cala, a lekko zaokrąglone krawędzie pozwolą na zastosowanie nowych funkcji w systemie iOS. Bardzo prawdopodobne też, że Apple w przypadku iPhone’a 8 zastosuje szklaną obudowę wzmacnianą aluminiową ramą.

Źródło: Nikkei

Oceń post
tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *