Home Newsy Nowe niekorzystne informacje na temat Apple Watch Series 3
Nowe niekorzystne informacje na temat Apple Watch Series 3
0

Nowe niekorzystne informacje na temat Apple Watch Series 3

0

Zaprezentowany podczas minionej konferencji giganta z Cupertino zegarek Apple Watch trzeciej generacji wzbudził wiele pozytywnych emocji. Firma sprawiła bowiem, że urządzenie stało się niemal całkowicie niezależne od iPhone’a dzięki wbudowanemu modułowi sieci komórkowej.

Szybko jednak okazało się, że nie jest aż tak różowo jak przedstawiało to Apple podczas swojego wystąpienia. Wsparcie dla kart eSIM jakie montowane są w urządzeniu oraz możliwość współdzielenia numeru telefonu oferuje na rynku jedynie kilku wybranych operatorów sieci komórkowej, a do tego dzieje się tak tylko w niektórych lokalizacjach. W Polsce póki co można obejść się smakiem, a na lokalny rynek trafi Apple Watch Series 3 w okrojonej wersji.

To jednak nie koniec złych informacji. Redaktorzy serwisu MacRumors bowiem zauważyli, że nawet w krajach, gdzie działać będzie nowa funkcjonalność zegarka pojawiają się pewne ograniczenia. LTE ma funkcjonować wyłącznie na obszarze, na którym zakupiono urządzenie. Oznacza to, że użytkownik z Wielkiej Brytanii udający się do Niemiec na miejscu nie będzie mógł korzystać z dobrodziejstw modułu sieci komórkowej w swoim zegarku.

Co więcej zegarek najnowszej generacji mimo wbudowanej karty eSIM nie wspiera też roamingu.

Apple Watch Series 3 trafi na sklepowe półki 22 września. Przedsprzedaż tego gadżetu ruszyła zaś pełną parą w miniony piątek.

Źródło: Onetech

 

Nowe niekorzystne informacje na temat Apple Watch Series 3

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)