Home Newsy Ile kosztuje wyprodukowanie iPhone’a X?
Ile kosztuje wyprodukowanie iPhone’a X?
0

Ile kosztuje wyprodukowanie iPhone’a X?

0

Długo wyczekiwane urządzenie od Apple wreszcie ujrzało światło dzienne wywołując falę krytyki i skrajne emocje. Stało się tak głównie za sprawą ceny jaką firma zażyczyła sobie za iPhone’a X, a także sprytnego chwytu związanego z oferowanymi przez nią wariantami pamięci na dane użytkownika.

Jubileuszowe urządzenie będzie bowiem można nabyć w dwóch wersjach dyskowych 64 oraz 256 GB. Apple nie przewidziało w tym roku odsłony pośredniej powodując, iż skok cenowy pomiędzy modelami jest ogromny. Wracając do ceny. Za podstawową odsłonę iPhone’a X w Polsce trzeba będzie zapłacić aż 4979 zł, co jest wydatkiem sporym zważywszy, że nabywamy jedynie smartfona, który wciąż nie jest w stanie zastąpić w pracach biurowych tradycyjnego komputera.

W sieci pojawiła się właśnie ciekawa grafika pokazująca ile Apple wydaje na wyprodukowanie jednego egzemplarza swojego flagowca. Tabela zawiera rozpiskę z wyceną poszczególnych komponentów składających się na konstrukcję iPhone’a X oraz podsumowanie, w którym czarno na białym figuruje kwota 412,75 USD. Jak się można domyślać najdroższym elementem w zestawieniu jest ekran OLED o przekątnej 5,8 cala, za który Apple płaci 80 dolarów. Następny w kolejności jest zestaw szklanej powierzchni obudowy oraz stalowej ramy, który wyceniany jest na 53 dolary amerykańskie. Firma słono płaci także za kości pamięci – 256 GB DRAM wyceniane jest na 24 dolary, a 256 GB NAND to 45 dolarów.

Co ciekawe nowy procesor A11 Bionic kosztuje jedynie 26 dolarów.

Za finalny produkt w wersji podstawowej trzeba zapłacić 999 dolarów, więc doliczając nawet koszty produkcji, czy transportu gigant z Cupertino narzuca lekko ponad 500 dolarów marży, a więc znacznie więcej niż w latach ubiegłych.

Źródło: MyFixGuide

 

Ile kosztuje wyprodukowanie iPhone’a X?

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)