Home Newsy Trzy nowe komputery z koprocesorami od Apple w tym roku
Trzy nowe komputery z koprocesorami od Apple w tym roku
0

Trzy nowe komputery z koprocesorami od Apple w tym roku

0

Kilka dni temu w sieci pojawiły się informacje krążące wokół tematyki nowych modeli jabłkowych laptopów sugerując, iż mobilna linia Pro tychże urządzeń zostanie tylko odświeżona o nowe komponenty i nie należy spodziewać się zmian wizualnych. Dobra nowina dotyczyła zaś modelu Air, który ma szansę w tym roku doczekać się godnego następcy. Oferta miałaby zostać zaktualizowana jeszcze w pierwszej połowie tego roku, prawdopodobnie podczas konferencji WWDC w czerwcu.

Tymczasem świeżych informacji w tym zakresie dostarcza Mark Gurman z agencji informacyjnej Bloomberg, który uważa, że aż trzy odsłony jabłkowych komputerów otrzymają w tym roku koprocesory produkcji Apple. Firma ma już od pewnego czasu pracować nad własnymi chipami chcąc tym samym całkowicie uniezależnić się od Intela. Szacuje się, iż nowy koprocesor miałby znaleźć się we wnętrzu obudowy modułowego Maca Pro, który został dumnie zapowiedziany kilka miesięcy temu. Mówi się także o kolejnej odsłonie iMaca Pro oraz laptopach MacBook z linii Pro.

W raporcie zasugerowano jednocześnie, iż nowy chip mógłby również trafić do odświeżonych wariantów MacBooka z ekranem 12 cali lub wspomnianej we wstępie nowej generacji MacBooka Air z ekranem o przekątnej 13 cali. Jeśli Apple faktycznie zdecyduje się na własne, autorskie rozwiązanie i tym samym usamodzielni się w kontekście produkcji procesorów, to Intel straci piątego co wielkości odbiorcę tychże podzespołów.

Źródło: Bloomberg

 

Trzy nowe komputery z koprocesorami od Apple w tym roku

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *