Home Newsy Nowe informacje o skanerze twarzy w iPhone 8
Nowe informacje o skanerze twarzy w iPhone 8
0

Nowe informacje o skanerze twarzy w iPhone 8

0

Ciężko powiedzieć, czy umieszczenie na serwerach oprogramowania dedykowanego głośnikowi HomePod było zamierzonym działaniem Apple, czy wpadką, której finał jest taki, że do sieci trafia coraz więcej szczegółów technicznych związanych z nadchodzącymi urządzeniami kalifornijskiej firmy.

Kod tego oprogramowania bowiem skrywa ogromne złoża informacji związanych nie tylko z samym głośnikiem ale także iPhone’m 8, czy przystawką telewizyjną Apple TV piątej generacji. Szczegółów technicznych jest tyle, że po raz kolejny w historii wrześniowa konferencja Apple może okazać się niemal pozbawiona niespodzianek.

Kolejnego odkrycia w systemie dedykowanym głośnikowi HomePod dokonał serwis iHelp BR. Kod oprogramowania skrywa informacje o skanerze twarzy Face ID i jego działaniu nawet w momencie kiedy smartfon spoczywa na płaskiej powierzchni np. biurku, czy stole. Funkcja ta głównie dedykowana jest osobom niepełnosprawnym, choć użytek z niej będą mieli wszyscy. Co więcej skaner pozwoli na odblokowanie urządzenia bez chwytania go, a wsparcie dla tej funkcji dostaną również aplikacje zewnętrznych deweloperów.

Ten sam system skrywa w kodzie także animację, która instruuje jak posługiwać się urządzeniem w kontekście terminali zbliżeniowych.

Źródło:  iHelp BR

 

Nowe informacje o skanerze twarzy w iPhone 8

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)