Home Newsy Nowe gesty odkryte w iOS 11 beta 7
Nowe gesty odkryte w iOS 11 beta 7
0

Nowe gesty odkryte w iOS 11 beta 7

0

Niekwestionowanym królem w kwestii wyławiania z kodu oprogramowania od Apple informacji w zakresie nadchodzących produktów tej firmy jest deweloper Guilherme Rambo. Na przełomie ostatnich tygodni udało mu się odnaleźć masę ciekawych danych związanych z głośnikiem HomePod, nowymi modelami iPhone’a oraz przystawką telewizyjną Apple TV piątej generacji.

Tym razem jednak w siódmej becie platformy iOS 11, która do testerów trafiła kilka dni temu doszukał się on nowych gestów, które skryte zostały w kodzie tego systemu. Pierwszy z nich umożliwia szybki dostęp do aplikacji działających w tle poprzez przeciągnięcie palca z dołu w górę ekranu.

Drugi z odnalezionych gestów daje dostęp do Centrum Sterowania bezpośrednio z LockScreen, a miałoby być to możliwe dzięki wykonaniu gestu przesunięcia palcem w lewo na ekranie.

https://twitter.com/_inside/status/899778337350012928

Deweloper zaznacza jednak, że gesty te, a raczej krótkie filmy instruktażowe z nimi związane istnieją w systemie iOS 11 od maja tego roku i do tej pory nie zostały przez Apple wykorzystane, co oznacza, że firma prawdopodobnie zrezygnowała z tego rozwiązania.

Źródło: Onetech

 

Nowe gesty odkryte w iOS 11 beta 7

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)