Home Newsy Nowe funkcje w Przypomnieniach dla iOS 13
Nowe funkcje w Przypomnieniach dla iOS 13
0

Nowe funkcje w Przypomnieniach dla iOS 13

0

Wśród nowości w systemie iOS 13 pojawiała się nowa aplikacja Przypomnienia. Ma zupełnie nowy wygląd, nowe narzędzia do organizacji przypomnień oraz jest zintegrowana z innym częściami systemu iOS jak Wiadomości i Siri.

Listy inteligentne

Na ekranie startowym dodano cztery kafelki symbolizujące listy inteligentne. Znajdują się na nich zadania: na bieżący dzień, zaplanowane, oflagowane oraz przypomnienia ze wszystkich list. Niestety brak jest możliwości dodania kafelka z własną listą inteligentną. Nie można też zmodyfikować list predefiniowanych.

Personalizacja list

Każda lista oznaczona jest okrągłą ikoną, którą można zmienić. Do wyboru jest 12 kolorów oraz 60 piktogramów.

Aby zmienić ikonę listy:

Kliknij przycisk Edycja (1) widoczny w prawym górnym rogu ekranu, a następnie ikonkę I (2) widoczną przy nazwie listy. W nowym oknie wybierz kolor ikony i piktogram (3) , następnie kliknij przycisk OK (4).

Podzadania

Podzadania to kolejna nowość, która pomoże zapanować nad porządkiem na listach zadań. Podzadania można tworzyć na listach przy pomocy przeciągania i upuszczania zadań. Listę podzadań można rozwijać lub ukrywać w zależności od potrzeb.

Możliwość oflagowania zadań

W poprzednich wersjach aplikacji do zadania można było przypisać jedynie niski, średni lub wysoki priorytet. W nowej wersji nadal istnieje taka możliwość, ale prócz tego można dodać flagę. Takie zadanie automatycznie jest dodawane do inteligentnej listy „Oflagowane” widocznej na ekranie głównym aplikacji.

Pasek narzędzi Quick Toolbar

Podobnie jak w poprzedniej wersji aplikacji, zadania mogą się aktywować automatycznie o określonym czasie lub w konkretnej lokalizacji. Jednak teraz, dzięki Quick Toolbar konfiguracja zadań jest znacznie prostsza.

Na pasku Qutick Toolbar znajdują się cztery ikony:

Zegar – by wybrać, kiedy aplikacja ma powiadomić o zadaniu (dziś, jutro, weekend lub dowolnie wybrany czas)

Lokalizacja – by wybrać, gdzie aplikacja ma powiadomić o zadaniu (w domu, w samochodzie, w dowolnie wybranej lokalizacji)

Flaga – by oflagować zadanie i dodać je do listy „Oflagowane”

Aparat – by do zadania dodać zdjęcie lub skan dokumentu

Dołączanie podgląd linku do strony WWW

Podobnie jak w przypadku obrazków, do zadania możesz dołączyć miniaturkę strony www. Podgląd strony działa dynamiczne, więc przy każdej zmianie na stronie, zmieni się też wygląd miniatury.

Aby dodać podgląd strony do przypomnienia:

Wybierz zadanie i kliknij ikonkę I. Następnie przejdź do pola URL i wpis adres strony.

Oznaczanie kontaktu w zadaniu

Jedną z zupełnie nowych funkcji, jest możliwość przypisania kontaktu z książki adresowej do zadania. W momencie wysyłania wiadomości SMS lub iMessage do konkretnej osoby, aplikacja powiadomi o zadaniu.

Aby dodać kontakt do zadania:

Wybierz zadanie i kliknij ikonkę I (1). Następnie przejdź do opcji Przypomnij mi podczas wysyłania wiadomości i przesuń suwak na zielone pole (2). Kliknij Wybierz osobę (3) i wybierz kontakt z listy.

Inteligentne podpowiedzi

Na podstawie wpisywanych słów, system podpowiada konkretne daty lub adresy, dzięki czemu dodawanie zadań jest szybsze i łatwiejsze.

Ważne!

Jeśli masz kilka urządzeń, by korzystać z nowych funkcji aplikacji Przypomnienia na wszystkich musi być zainstalowany iOS/iPadOS w wersji 13 lub wyższej oraz macOS w wersji 10.15 lub wyższej. Synchronizacja między starszymi a nowszymi wersjami aplikacji nie jest możliwa.

tags: