Home Artykuły Jak zainstalować iOS 13, watchOS 6 oraz iPadOS bez konta deweloperskiego?
Jak zainstalować iOS 13, watchOS 6 oraz iPadOS bez konta deweloperskiego?

Jak zainstalować iOS 13, watchOS 6 oraz iPadOS bez konta deweloperskiego?

0

Jak zainstalować deweloperskie bety najnowszych systemów od Apple? Zapraszam!

W tym roku wyjątkowo Apple nie udostępniło nam wersji OTA (przez ustawienia w iPhonie) najnowszego iOS 13. Jest to pewnego rodzaju utrudnienie dla osób, które nie posiadają konta deweloperskiego, które przypomnijmy – kosztuje 99 dolarów. Dziś pokażę wam jak zainstalować najnowsze systemy od Apple już teraz, bez czekania!

Pamiętajcie, że tak wczesna beta wiąże się z dużą niestabilnością oprogramowania, brakami bądź błędami w jego działaniu a także licznymi bugami. Jeśli bardzo wam zależy, instalujcie bety na urządzeniach, które nie są waszymi głównymi. Wszystko robicie na własną odpowiedzialność.

iOS 13

W tym roku wyjątkowo musimy pobrać sobie plik IPSW, który jest naszym systemem. Aby przeprowadzić aktualizację, musicie spełnić jeden z tych warunków:

 • Najnowsza beta Xcode
 • macOS w wersji 10.15

Dodatkowo musicie być w posiadaniu:

 • Kabla Lightning
 • iPhone’a zgodnego z iOS 13 (wszystkie od 6s w górę)
 • Komputer z systemem macOS
 • Plik IPSW z systemem

Jeśli macie wszystko oprócz pliku systemowego, to możemy zabrać się do działania!

 1. Wchodzimy na stronę *BetaProfiles* i wybieramy „iOS 13 IPSW” (jak na obrazku).
 2. Kiedy już pokaże nam się okno wyboru, musimy z listy wybrać nasz model telefonu – następnie rozpocznie się pobieranie.  Jeżeli linki na tej stronie nie będą działać, to polecam ewetualnie alternatywny – https://www.udid.in/install-beta
 3. Kiedy pobraliśmy plik, musimy podłączyć naszego iPhone do Maca , jednak pamiętajcie najpierw o wyłączeniu Find My iPhone w opcjach iCloud.
 4. Wchodzicie w iTunes (macOS 10.14) lub w Finder i wybieracie waszego iPhone z listy dostępnych. Następnie trzymając klawisz Option (ALT) musicie kliknąć w okienko służące aktualizacji oprogramowania, tak jak zostało to pokazane poniżej. (U was może się to delikatnie różnić, ze względu na to, że ja już mam iOS 13 – u was powinno być napisane np. 12.1)
 5. Jako następny krok musimy wybrać nasz plik IPSW, który wcześniej pobraliśmy. Zapewne będziecie go mieć w pobranych, chyba że sami zmieniliście jego miejsce.
 6. Wybieracie plik z systemem, klikacie dalej i gotowe. System się wgrywa, musicie teraz cierpliwie czekać. W moim wypadku (iPhone X) zajęło to do pół godziny.
 7. Jeśli system zainstalował się poprawnie, musicie postępować już zgodnie ze wskazówkami na ekranie. Voilà!

iPadOS

Jeżeli poszukujecie działającego pliku IPSW z iPadOS – niestety ale mam złą wiadomość. Na chwile obecną nie ma takiego w internecie, jednakże jest to kwestia paru godzin, aż pojawi się znowu. Polecam sprawdzać stronę *KLIK* lub https://www.udid.in/install-beta, ponieważ na chwilę obecną zastajemy taki komunikat: Jak tylko plik zostanie udostępniony, przejdźcie do poradnika od iOS, ponieważ procedura aktualizacji do iPadOS wygląda tak samo jak ta do iOS 13. Z tym wyjątkiem, że jeśli posiadacie nowsze iPady, to musicie użyć kabla USB C. Oto i lista wspieranych urządzeń:

watchOS 6

watchOS jest jedną z łatwiejszych aktualizacji, wystarczy na waszym iPhonie z iOS 13 zainstalować odpowiedni profil – i już. Wchodzicie na stronę podaną wyżej już dwukrotnie, następnie wybieracie watchOS 6, potwierdzacie instalację profilu i gotowe. W aplikacji Watch pojawi wam się do pobrania aktualizacja! Niestety w chwili obecnej nie mam pod ręką Watcha, jednakże jak tylko znów będę miał do niego dostęp, zaktualizuje wpis o nowe zrzuty.

Jak zainstalować iOS 13, watchOS 6 oraz iPadOS?

Dominik Rudkowski Kocham technologię i wszystko co z nią związane, dlatego tu jestem!