Home Newsy Nowa osoba w szeregach Apple
Nowa osoba w szeregach Apple
0

Nowa osoba w szeregach Apple

0

Apple poszerzyło właśnie załogę pracowników odpowiedzialną za tworzenie oryginalnych filmów i programów telewizyjnych w ramach ekosystemu giganta z Cupertino. Od dłuższego czasu mówi się, że ma on chrapkę na ten segment rynku i pracuje nad stworzeniem własnych produkcji. Niedawno w tym celu zostali zatrudnieni byli pracownicy wyższego szczebla firmy Sony Pictures Jamie Erlicht i Zack Van Amburg.

Mają oni być odpowiedzialni za negocjacje z wytwórniami, a przede wszystkim szukanie pomysłów na rozwój jabłkowej usługi oferującej materiały wideo w modelu subskrypcyjnym. Do ich grona dołączył właśnie Morgan Wandell, były szef produkcji firmy Amazon Studios. Persona ta ma bezpośrednio podlegać Erlichtowi oraz Amburgowi, a do jej zakresu obowiązków mają należeć prace nad tworzeniem oryginalnych produkcji filmowych.

Warto dodać, że Wandell lata wstecz sprawował pieczę w firmie ABC Studios nad takimi przedsięwzięciami jak serial „Lost”, „Gotowe na wszystko”. W Amazon koordynował prace między innymi nad serialem „Człowiek z wysokiego zamku”.

Źródło: AppleInsider

 

Nowa osoba w szeregach Apple

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)