Niekończąca się opowieść o nadchodzącym iPhone 8

Niekończąca się opowieść o nadchodzącym iPhone 8

0

Z każdą kolejną plotką dotyczącą nadchodzącego flagowego modelu iPhone’a maleje rozmiar jego ekranu. Jeszcze parę tygodni temu spekulowano, iż mający pojawić się w tym roku smartfon zostanie wyposażony w wyświetlacz OLED o przekątnej 5,8 cala z czego tylko 5,1 cala ma być powierzchnią roboczą. Wkrótce potem serwis Macotakara powołując się na sprawdzone źródła opublikował informację o 5-cio calowej powierzchni dotykowej jaka ma cechować wyczekiwane urządzenie.

Tym razem jednak za sprawą głosu jaki zabrał znany osobom śledzącym losy Apple analityk Ming Chi Kuo sprawa przedstawia się nieco bardziej zminiaturyzowanie. Najnowszy raport bowiem zakłada pojawienie się iPhone’a 8/X z ekranem o przekątnej 4,7 cala, czyli dokładnie tej samej jaką posiada standardowy model jabłkowego smartfona począwszy od wersji 6. Treść tej publikacji również odnosi się do baterii urządzenia, która ma być pojemniejsza i porównywalna ze specyfikacją akumulatora obecnie montowanego w modelu 7 Plus.

Na zastosowanie większej baterii ma pozwolić rzekomo nieco inna konstrukcja płyty głównej, która umożliwi zmniejszenie jej gabarytów nawet dwukrotnie.

Zastanawiam się nad losem ekranu w kolejnych plotkach. Za kilka dni może bowiem pojawić się nowa wieść, iż Apple do modelu 8 użyje najbardziej wygodnego rozwiązania jeśli chodzi o wielkość wyświetlacza w sensie obsługi jedną ręką. Jak wiadomo rozmiarem tym jest 4 cale.

Źródło: MacRumors

 

Niekończąca się opowieść o nadchodzącym iPhone 8

Oceń post
tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *