Navigon wprowadza nowe funkcje i mapy dla iPhone
0

Navigon wprowadza nowe funkcje i mapy dla iPhone

0

NAVIGON i Reality ScannerFirma Navigon ulepsza oprogramowanie MobileNavigator dla multimedialnego smartfona iPhone. Tym razem wprowadzono dwie funkcje funkcje – ?Reality Scanner? oraz ?Traffic Check? – oraz uaktualniono mapy.

Aaktualizacja aplikacji MobileNavigator do wersji 1.8.0 pozwala szybciej zorientować się w sytuacji na drodze. Dodatkowo, bezpłatna aktualizacja zawiera najnowsze mapy.

Nowa funkcja – Reality Scanner – zmienia zwykły spacer w przygodę. Cele specjalne w najbliższej okolicy naniesione są na obraz wyświetlany z kamery iPhone’a. Nazwa, symbol i odległość do celu zostaną wyświetlone nad obrazem. Jeżeli użytkownik kliknie na symbol celu specjalnego, pojawi się okno z dodatkowymi informacjami i możliwością uruchomienia nawigacji i doprowadzenia do wybranego celu. Funkcja Reality Scanner może być uruchomiona z poziomu wyszukiwania celów specjalnych w menu głównym lub włączana jest automatycznie podczas korzystania z nawigacji w trybie pieszym, kiedy iPhone trzymany jest w pozycji pionowej.

Kolejną przydatną funkcją dostępną razem z aktualizacją jest ?Traffic Check?, dzięki której użytkownicy otrzymują status o sytuacji na drodze. Po kalkulacji trasy pojawia się specjalny wskaźnik informujący o robotach drogowych, utrudnieniach w ruchu i korkach. Wpływ tych czynników na wybraną przez nas trasę symbolizowany jest w postaci kolorów – zielonego, żółtego i czerwonego. Wskaźnik ukrywany jest po kilku sekundach. Użytkownik klikając na ikonkę z informacjami, otrzyma opis funkcji ?Traffic Live? wraz z możliwością zakupu tej usługi dostarczającej w czasie rzeczywistym informacji o sytuacji na drodze.
Nawigacja dla ciężarówek i camperów

Specjalny dodatek ?Truck and Caravan Navigation? dostępny do kupienia z poziomu aplikacji w cenie 79.99 euro umożliwia wykorzystanie iPhone’a jako pomocnika w czasie podróży samochodami ciężarowymi lub camperami. Nawigacja ?Truck and Caravan? proponuje tylko takie trasy, które odpowiadają rozmiarom i wadze naszego pojazdu. Przed uruchomieniem nawigacji tworzymy indywidualny profil samochodu, wprowadzając jego długość, szerokość i wagę. Tym samym automatycznie wykluczane są trasy, na których występują wąskie drogi czy mosty o niedostatecznej nośności.

Oprogramowanie MobileNavigator można także z łatwością przekształcić w przewodnik turystyczny z bogatymi zasobami informacji o hotelach i recenzjach 51 tysięcy restauracji w Europie dzięki dodatkowi ?MICHELIN Restaurant and Hotel Guide? lub w typowy przewodnik turystyczny dzięki dodatkowi ?MICHELIN Green Guide?.

Do 28 kwietnia nowi klienci mogą kupić oprogramowanie NAVIGON MobileNavigator dla iPhone’a w wersji europejskiej w specjalnej cenie ?59.99 (zamiast ?89.99), a wersję regionalną za ?49.99 (zamiast ?74.99). Bezpłatna aktualizacja dla obecnych posiadaczy oprogramowania jest już do pobrania z Apple App Store. Aktualizacja funkcji dla wersji Select będzie dostępna w najbliższym czasie.

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *